Ako mohol byť tento psychopat na slobode?

Útočník jej s nožom  zasadil 59 bodných rán, mladá žena zraneniam podľahla na mieste. Milenec vraždu sám ohlásil na polícii.
Vražda 28-ročnej ženy Evy K. z Novej Bane sa stala v nedeľu 19. februára medzi 16:00 a 20:00 v jednom z penziónov v mestskej časti Banskej Bystrice.
„Včera po 20:00 prišiel na jedno z obvodných oddelení do Banskej Bystrice muž a oznámil, že zavraždil svoju priateľku,“ informoval na tlačovej besede riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Štefan Šurka.
„Do dnešného rána sme vykonávali obhliadku miesta činu a procesné úkony, do vyšetrovania sme pribrali aj znalcov z odboru súdneho lekárstva. Z predbežných záverov môžem potvrdiť, že došlo ku vražde a vraždiacim predmetom bol bodnorezný nástroj, ktorým páchateľ tejto poškodenej spôsobil 59 bodnorezných rán v oblasti hlavy a šije, krku, kľúčnej kosti, pleca, ramena, na rukách a prstoch, následkom ktorých na mieste podľahla. Predpokladanou príčinou smrti podľa vyjadrenia súdnych znalcov bol krvácavý šok a pôsobenie tlaku na oblasť krku. Vyšetrovateľom kriminálnej polície z Krajského riaditeľstva v Banskej Bystrici bolo začaté trestné stíhanie za obzvlášť závažný zločin vraždy voči 50–ročnému Miroslavovi Š. z Banskej Bystrice,“ spresnil informácie o zadržaní Šurka.
Podľa polície boli páchateľ aj zavraždená spoločne ubytovaní v penzióne na niekoľko dní. Podozrivý muž má trestnú minulosť a je násilnej povahy.
Vzhľadom na počiatočné štádium vyšetrovania a stále prebiehajúcim úkonom nebude podľa riaditeľa Polícia poskytovať k tomuto prípadu ďalšie informácie.

Nebola to prvá vražda

Eva nebola prvou Miroslavovou obeťou. Podľa zistení TV Markíza už mal v minulosti za vraždu sedieť, z väzenia ho prepustili iba vlani na podmienku.  Dostal trest 23 rokov v najprísnejšej nápravnovýchovnej skupine a odsedel si za mrežami iba 11 rokov . Jeho prvou obeťou bola 18 ročné dievča, ktorej telo ukryl po vražde v skrini. Stalo sa tak po tom, čo ho podmienečne prepustili po šiestich rokoch odňatia slobody pre ublíženie na zdraví inej 18-ročnej dievčine Zuzane, ktorú oblial kyselinou sírovou.