Rad Poliakov má stále v živej pamäti dlho nevyriešený prípad vraždy dvadsaťtriročného dievčaťa Katarzyny Zowadovej z konca deväťdesiatych rokov. Mord patrí k najbrutálnejším, aké kedy poľskí kriminalisti riešili. Nebohá žena nielenže bola zaživa stiahnutá z kože, ale údajný vrah Robert Janczewsky si z nej mal urobiť presne padnúci oblek na telo. Podozrivý muž od roku 2017 sedí vo väzbe a čaká na rozsudok.

Nábožensky založená Katarzyna bola podľa jej priateľov síce tiché, ale veľmi milé dievča. Od smrti svojho otca v roku 1996 trpela depresiami a dochádzala na psychiatrickú kliniku. Keď ale 12. novembra 1998 na dohodnuté sedenie, kde mala byť aj jej matka, nedorazila, začala sa rodina obávať najhoršieho. Katarzynino zmiznutie síce policajtom rodina nahlásila, tí ale nevyvíjali veľkú snahu dievča nájsť. Po Polke akoby sa na dlhé týždne zľahla zem.

Šokujúci zvrat prišiel až 6. januára 1999. Keď sa remorkér Elk plavil po rieke Visle, niečo poškodilo jeho lodnú skrutku. Kapitán lode sa ihneď vydal problém riešiť. To, čo zbadal, už nadosmrti z hlavy nevymaže. Do skrutky bola zamotaná ľudská koža! Testy DNA potvrdili desivú skutočnosť. Nájdená časť tela patrila nezvestnej Katarzyne.

Pokusy beštiálneho doktora Mengeleho. Nacistický „anjel smrti“ zomrel na úteku pred spravodlivosťou

Niekoľko dní potom sa ešte vo vode našla ľudská noha. Špecialisti pôvodne predpokladali, že telo dievča zničilo vrtuľu. Pri skúmaní nájdených častí tela sa však poľským detektívom podarilo zistiť, že koža bola z trupu sňatá zámerne a končatiny a hlava boli odrezané. Ako informoval denník Daily Mail, kožu potom brutálny vrah upravil do podoby akejsi kombinézy, ktorú pravdepodobne nosil na sebe.

Šokujúce odhalenie po piatich rokoch v prípade zmiznutia nezvestnej Andrey Vlčekovej (†34)! 

„Obeť bola pravdepodobne nažive, keď ju vrah stiahol z kože,“ znel desivý verdikt znalcov. Páchateľ potom obeť udusil reťazou, celý čas jej podával drogy. „Keď už bola mŕtva, tak ju sexuálne zneužil,“ dodali.

Bezdomovec prišiel o väčšinu svojej tváre aj oči, keď mu ich zjedol nahý feťák! A ako napadnutý žije dnes?

Až 14. októbra 2017, dlhých devätnásť rokov po vražde, polícia zatkla podozrivého, na ktorého už bola zameraná od roku 1999. Na muža kriminalistu upozornil tajomným listom jeho kamarát. Keď v byte Roberta Janczewského kriminalisti urobili raziu, objavili v jeho kúpeľni krv. Muž bol obvinený z úkladnej vraždy a je držaný vo väzení, zatiaľ čo polícia zbiera ďalšie dôkazy.