Pedofilnému vrahovi Petrovi Fabšíkovi zostávajú posledné dni z jeho 22-ročného trestu. Slovenský deviant 9. mája 2000 uniesol Martinka (†5), ukájal sa nad ním v poli a následne ho deväťkrát bodol nožom. Jediné, čo by mu podľa znalcov mohlo pomôcť, je kastrácia. Tu však razantne odmietol. Okresný súd v Košiciach tak rozhodol, že vrah zamieri z väzenia rovno na psychiatriu na liečenie.

K desivej tragédii, ktorá obyvateľov Nitrianskej Blatnice straší dodnes, došlo 9. mája 2000. Pedofil Peter Fabšík si vtedy vzal z domu svojej tety, u ktorej býval, povrázok a povedal, že vyráža na žihľavy.

Poľsko prepúšťa vraha detí. Budem opäť zabíjať, vyhrážal sa pred rokmi

Teta mu uverila a nemala ani najmenšie poňatie o tom, čo jej synovec chce skutočne urobiť. Fabšík vylákal päťročného Martinka z parčíka pri dome, kde chlapček jazdil na bicykli a pedofil sa tam často tajne chodil ukájať.

S malým chlapcom potom vrah kráčal na pole do susedného Radošina. Keď Martinko podľa slov vraha začal plakať, že už nemôže, niesol ho pedofil sám v náručí. Keď nebohého chlapca doniesol na zvolené miesto na poli, vlepil Martinkovi podľa svojej výpovede facku, a keď chlapček spadol, zviazal ho a začal sa nad ním ukájať.

Keď chlapček povedal, že o všetkom povie rodičom, bolo o jeho osude rozhodnuté. Beštiálny úchyl totiž bezbrannému Martinkovi zasadil deväť rán nožom do hrudníka a brucha. Pri zbabelom útoku dokonca zlomil čepeľ…V čase vraždy malého Martinka mal Fabšík iba tridsať rokov. Na konte mal už niekoľko pobytov na psychiatrii práve za sexuálne motivované prehrešky.

Pedofilný vrah Rolf Diesterweg je už na slobode

 Miestni sa návratu pedofila do obce  desili 

Pri rekonštrukcii celej nešťastnej udalosti Fabšík s kriminalistami spolupracoval. Opísal, ako sa všetko stalo, a na figuríne ukazoval, čo chlapcovi urobil. K šoku všetkých prítomných však neprejavil jedinú emóciu a s kamenným výrazom popisoval hrôzy ďalej.

Páchateľ má v obci stále nahlásený trvalý pobyt aj napriek tomu, že sa jeho teta odsťahovala a rodný dom predala. „Máme strach, čo bude, keď sa vrátia,“ obávajú sa tamojší obyvatelia na čele so starostom Michalom Tomanom. Našťastie si ale môžu oddýchnuť. Okresný súd v Košiciach totiž rozhodol, že si to vrah rovno z väzenia zamieri do Psychiatrickej nemocnice vo Veľkom Záluží.

Polícii trvalo 30 rokov aby usvedčili pedofilného vraha. Usvedčil ho použitý kondóm!

 Kastráciu deviant  odmietol 

„Odsúdený Peter F. bude pokračovať vo výkone ochranného sexuologického liečenia ústavnou formou, ktoré mu bolo uložené rozsudkom Krajského súdu v Nitre z 21. marca 2001 v spojení s rozsudkom Najvyššieho súdu z 18. decembra 2001,“ uviedla pre My Nitra hovorkyňa košického súdu Anna Pančurová.

Podľa znalcov trpí vrah malého Martinka polymorfnou psychopatiou a sexuálnou úchylkou – homosexuálnou pedofíliou a je pre svoje okolie nebezpečný. Jediné, čo by podľa expertov jeho nebezpečnosť znížilo, by bola kastrácia. Tú však Peter Fabšík už v minulosti razantne odmietol.