Lekárom stačili na diagnózu dva týždne a agresívnu pacientku vypustili z psychiatrii do ulíc, Bohužiaľ to životom zaplatila nevinná žena.
Žena, ktorá bola v ten deň prepustená z bohnickej liečebne, pobodala ženu v obchodnom centre Nový Smíchov. Napadnutá na mieste zomrela.
Návrh na obžalobu teraz posúdi prokurátor, útočníčku môže obžalovať, alebo spis vrátiť policajtom na došetrenie. Za vraždu by žene, ktorá je teraz vo väzbe, hrozilo až 18 rokov väzenia.
Riaditeľ bohnickej nemocnice Martin Hollý uviedol, že pacientka bola z liečebne prepustená v stabilizovanom stave a s nastaveným užívaním liekov.
Až nato. že vraždil.
Rovnako ako v iných podobných prípadoch dostala kontakt na lekára, ktorý by ju prevzal do starostlivosti. Hollý tiež upozornil, že nikdy nemožno garantovať nulovú pravdepodobnosť agresivity aj u zdravých ľudí.
V nemocnici bola žena kvôli incidentu, ktorý sa stal dva týždne pred tým, než zabíjala. (Písali sme už o tom na našej stránke) Na toaletách fyzicky napadla bez dôvodne neznámu ženu. Útočníčky bola prevezená na psychiatrii v Bohniciach, lekári ale o útoku informácie od policajtov nedostali. Generálna inšpekcie bezpečnostných zborov kvôli tomu dvoch zasahujúcich policajtov nedávno obvinila.
Pražskí policajti už v auguste priznali pochybenia. Psychiatrickú nemocnicu Bohnice skúmala kvôli incidentu expertná komisia. Na konci augusta oznámila, že lekári nepochybili. Uviedla, že chyba bola v komunikácii medzi políciou, záchranári a lekári psychiatrickej nemocnice.