Vražedné auto otočil na diaľnici do protismeru starosta Trnovca! Zabil Lukáša (†23) pri čelnej zrážke

1612

V okamihu prišli o svojich milovaných! K tragickej hromadnej nehode došlo v pondelok večer na diaľnici v okrese Nitra. Vražednú škodovku riadil veterinár a súčasne starosta obce Trnovec.

Jozef (†59) podľa informácií polície mal ísť nejakú dobu správnym smerom, ale po chvíli sa otočil do protismeru. Rútil sa tak asi dva kilometre. Nepochopiteľná jazda mala tragický koniec.
Po čelnej zrážke na mieste zomrel ako Jozef, tak mladík Lukáš (†23). Ten mal na mieste spolujazdca v okamihu zrážky svoju lásku Simonu, o ktorej život v súčasnosti bojujú lekári v nitrianskej nemocnici. „Pacientka je v kritickom stave,“ informovala hovorkyňa nemocnice Tatiana Timková.

„Vodič osobného vozidla Škoda Octavia narazil na diaľnici pri Beladiciach v smere na Banskú Bystricu. Po chvíli si však smer jazdy pravdepodobne rozmyslel a otočil sa do protismeru,“ povedala nitrianska policajná hovorkyňa Renáta Čuháková. Do kolízie so starostovou škodovkou sa dostali ďalšie tri vozidlá idúce v pravom pruhu. Vodič jedného z nich utrpel ľahké zranenia.
Rodina, kamaráti a známi nešťastného páru nemôžu tomu, k čomu došlo, uveriť. „Lukáš a Simona spolu boli nesmierne šťastní. Lukáš ju miloval najviac na svete. Hovoril, že je to jeho životná láska,“ plačú ich priatelia. Simona ešte nevie, že jej milý pri nehode zahynul. Lukášovho rodina zvládla odkázať verejnosti len jednu vetu: „Vždy sme ho milovali a navždy ho milovať budeme.“
Aj obec Trnovec, kde starosta roky úradoval, prežíva smútok a nedokáže si vysvetliť, ako mohlo k udalosti dôjsť. „Jazdil celý život, vždy bol rozvážny, neriskoval. Nedokážeme si vysvetliť, čo sa tam stalo,“ povedal pre Nový čas richtárov kamarát Peter.