Vražedné šialenstvo u susedou Karla Gotta. Muž zavraždil dievča († 14) a druhú zranil

1072

K obzvlášť brutálnemu činu došlo v dedine Doubice pri Děčíne. Tridsaťpäťročný muž tu zavraždil ešte len 14-ročné dievčatko a jej o dva roky staršiu kamarátku vážne zranil. Polícia ho za krátku chvíľu dopadla a pri výsluchu sa priznal.

„Krajskí kriminalisti vyšetrujú prípad násilného trestného činu vraždy a pokusu o vraždu, ku ktorému došlo v noci zo soboty na nedeľu v jednej z obcí pri Děčíne. Děčínským policajtom sa podarilo v krátkej dobe zadržať podozrivého tridsaťpäťročného muža. Ten sa kriminalistom priznal k vražde neplnoletého dievčatá a pokusu vraždy mladistvej,“ uviedla Hyšplerová.

Tragédia sa odohrala v Doubicami neďaleko Krásne Lipy. Obec má zhruba stovku obyvateľov. Práve tu si Karel Gott postavil svoju vilu. Podľa miestnych je obeťou štrnásťročná dievčina, druhé dievča, ktoré prežilo, má 16 rokov. Muž sa do obce podľa Denníka presťahoval nedávno. Dievčatá však z obce nepochádzajú. „Boli tu na návšteve, nemajú tu ani chalupu. Celá obec je z toho zdrvená,“ povedal jeden z obyvateľov.

Kriminalisti už muža obvinili z dvojnásobného pokusu o vraždu. Hrozí mu 15 až 20 rokov väzenia, prípadne výnimočný trest. Polícia zároveň podá prokurátorovi podnet na jeho vzatie do väzby. Muž sa k činu údajne priznal.