Výbuch plynu v prešovskom paneláku! Na mieste sú mŕtvi, hlásia hasiči. Hrozí kolaps budovy

1035

Na Sídlisku III. v Prešove krátko po piatkovom poludní otriasol výbuch plynu v jednom z miestnych panelákov. K explózii došlo v jednom z vyšších podlaží v dvanásťposchodovom dome. Hasiči na sociálnych sieťach informujú, že na mieste sú obete, sami ale nepoznajú ďalšie detaily.

„25 hasičov bolo pred malou chvíľou vyslaných na Mukačevskú ulicu v Prešove, kde došlo k výbuchu plynu. Plyn mal explodovať v jednom z bytov v 12podlažnej bytovke pred 12.15 hod. Podľa oznamovateľa udalosti by sa na mieste mali nachádzať aj obete, avšak zasahujúci hasiči túto informáciu zatiaľ nepotvrdili. na miesto smerujú hasiči z Prešova, Sabinova, Košíc, Levoče a Bardejova a tiež evakuačné autobusy HZS,“ uviedli na svojom facebooku hasiči s tým, že k explózii došlo medzi 9. a 12. podlažím.

Podľa informácií serveru tvnoviny.sk začalo po výbuchu horieť – požiar zasiahol tri okolité poschodia a schodisko, ktoré sa zrútilo. Obyvatelia nižších poschodí vybehli z domu na ulicu, tí z vyšších poschodí sú kvôli nepriechodnému schodisku uväznení v budove. Hasiči sa ich snažia zachrániť pomocou vysokozdvižného rebríka. Policajti varujú, že hrozí kolaps celej budovy a varujú miestnych, aby sa k budove nepribližovali – je možné, že nastanú aj ďalšie výbuchy.

Záchranári hlásia päť obetí. Podľa informácii Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby si výbuch doteraz vyžiadal 40 zranených.

Z dôvodu, že výbuch plynu spôsobil úplný kolaps vnútorného schodiska objektu, nie je možný vstup do budovy zvnútra. Pomocou výškovej techniky sa hasiči dostali na 6. poschodie a snažia sa uhasiť prístupné byty. Postupne budú pokračovať aj na vyššie poschodia, uviedol HaZZ na sociálnej sieti.