Diváci aj hráči cítili krivdu po zápase s favoritom súťaže Avangardom Omsk po neuznaných dvoch góloch a na záver dosť problematické vylúčenia.
rozhodca

Rozhodnutia rozhodcov, ktoré veľmi ovplyvnili výsledok zápasu.

Z troch domácich zápasov Slovan vyťažili iba jeden bod. Postupne podľahli Sibiru Novosibirsk (2:5), Metallurgu Novokuzneck (4:5 sn) a aj Avangardu Omsk (3:5).
Na ôsmu priečku strácajú už pätnásť bodov. Šancu dotiahnuť sa na konkurentov v boji o play-off budú mať na ďalšom  trip na ľade súperov.
Na tieto tri zápasy odcestujú v pondelok popoludní do troch krajín: do Bieloruska – Dinama Minsk (6. december), Fínska – Jokeritu Helsinki (8. december) a Lotyšska – Dinama Riga (10. december).
Slovan bude mať k dispozícii len torzo mužstva. Tréner Miloš Říha má k dispozícii len dvoch brankárov a tri kompletné päťky. S tímom už je opäť Michal Sersen.
V poslednom domácom zápase sa zranili Andrej Meszároš (poškodené väzy v kolene) a Radek Smoleňák (kľúčna kosť), viróza trápi Tomáša Starostu s Filipom Novákom. Na maródke má Slovan už teraz skoro kompletné tri útoky, ktoré mali byť práve oporou tímu. Marek Viedenský (koleno), Václav Nedorost (rameno), Pavol Skalický (záprstná kostička), Jakub Valský (zlomený prst), Tomáš Kubalík (koleno), Andrej Šťastný (väzy v kolene) i Patrik Luža (väzy v členku).
Do tímu reprezentačnej dvadsiatky sa vrátil 19 ročný Boris Sádecký, ktorý mal v týchto posledných zápasoch premiéru v KHL.

Káder Slovana na nasledujúcom výjazde:

/zdroj: hcslovan.sk/
Brankári: Brust, Pogge
Obrancovia: Sersen, Ďaloga, Bačík, Rosandič, Švarný, Plastino, Kundrátek
Útočníci: Cheechoo, Taffe, Chipchura, Jeglič, Lušňák, Kopecký, Šiška, Vopelka, Petráš, Hlinka.
Informuje o tom klubový web.

Ešte ohlasy po zápase Slovan s Avangard Omsk:

20161203_195447
Miloš Říha, tréner Slovana: „Nebudem hodnotiť zápas. Je mi ľúto divákov, hráčov, trochu sa hanbím za hokej. Mrzí ma, že sme stratili ďalších dvoch hráčov. Smoleňák má podozrenie na zlomeninu ruky a Meszároš má natiahnuté väzy v kolene. Ostatní bojujú, hrajú pre ľudí, vyžmýkajú zo seba všetko, aj tak to nestačí. Myslím si, že dva góly, ktoré nám neuznali, mali jasne platiť. Jeden gól pošlú posudzovať do Moskvy, druhý nie… Hráči ťažko udržia nervy po tom, čo sa na nich ženie. Hráme skoro na dve päťky a ešte sme za to neustále trestaní.“
Fedor Kanarejkin, tréner Omsku: „Čelili sme kvalitnému súperovi, sme veľmi radi, že sme vyhrali. Chcem sa poďakovať mužstvu, že podalo dobrý výkon a hralo s charakterom. Nebol to jednoduchý zápas, nám sa vydarila najmä tretia tretina.“ Tréner hostí ďalej na otázku neobjektívnosti rozhodcov v prospech Avangardu povedal, že on tej  otázke moc nerozumel lebo jeho mužstvo hralo dobrý, disciplinovaný hokej a nevidel výkon rozhodcov tak zle. Každé mužstvo chce vyhrať ale nepodarí sa to každému.
Víťazný tréner chybu v rozhodcoch nikdy nevidí.
20161202_215026
Patrik Lušňák, útočník Slovana: „Nikto nám nemôže nič vyčítať, lebo každý jeden z nás hral naplno. Myslím si, že zápas bol skvelý. Góly, ktoré sme inkasovali v závere, sme nezavinili my, ale bolo v tom niečo iné… K tomu sa však vyjadrovať nebudem. Druhý zásah, ktorý nám neuznali, bol z môjho pohľadu čistý gól, nikto nebránil brankárovi. Rozhodcovia rozhodli inak. Chalani dreli, za to im treba poďakovať, je ťažké odohrať dva zápasy za dva dni.“
daloga-2
Marek Ďaloga, obranca Slovana: „Rozhodca nám neuznali dva góly, ktoré podľa mňa mali platiť. Bolo to jasne vidieť hore na svetelnej kocke. Oni sa však rozhodli ich neuznať, im to bolo jedno. Bojovali sme jeden za druhého, škoda, že to nevyšlo. Neviem, čo sa deje, prečo sa nám stále niekto zraní, dúfam, že to už skončilo.“