Singapur v stredu vykonal trest smrti obesením u muža, ktorý bol odsúdený za pašovanie jedného kilogramu konope. Informovala o tom agentúra AFP. Úrady k poprave prikročili napriek výzvam zo zahraničia, aby popravu zvážili a zrušili trest smrti.

„Štyridsaťšesťročný Singapurec Tangaraju Suppiah dnes dostal svoj trest vo väznici Changi,“ povedal AFP hovorca singapurskej väzenskej správy. Suppiah bol popravený cez výzvu Úradu Vysokého komisára OSN pre ľudské práva (OHCHR) singapurským úradom, aby chystané obesenie odsúdenca „naliehavo zvážili“.

Marihuana alebo Fénixove slzy za deväť miliónov! Zásahovka zadržala muža, našli aj tisícku rastlín

Suppiah bol odsúdený za to, že sa v roku 2013 podieľal na pašovaní zásielky marihuany z Malajzie do Singapuru. Polícia ho zadržala ako osobu, ktorá podľa nej dodávku koordinovala, kuriéri s ním údajne komunikovali cez telefón. Suppiah tvrdil, že je nevinný, a rovnako hovorili aj jeho príbuzní, ktorí adresovali singapurskej prezidentke Halimah Yacobovej žiadosť o milosť.

Na pohľad nevinná inžinierka viedla drogové impérium!

„Máme pochybnosti o riadnom postupe a rešpekte k zárukám spravodlivého procesu,“ povedala v utorok v Ženeve hovorkyňa OHCHR, ktorá Singapur vyzvala, aby popravu odložil.

"Všade tu páchne marihuana, začínam mať závrat," žartoval Djokovič,

Singapur má veľmi prísne protidrogové zákony a trest smrti hrozí aj v prípade pašovania relatívne malého množstva narkotík. Vlani v Singapure za pašovanie popravili mentálne postihnutého Malajzijca, čo vzbudilo medzinárodnú kritiku.