Vypátral vraha svojej matky po 45 rokoch! Šľachtic žije ako budhista v Austrálii!

944
sudca rozsudok

Je tomu skoro päťdesiat rokov, čo záhadne zmizol britský šľachtic Richard John Bingham, 7. gróf z Lucana. Predtým, než sa po ňom zľahla zem, mal zavraždiť pestúnku svojich detí Sandru Rivettovú (†29) a napadnúť manželku Veronicu Duncanovú.

Polícia po ňom dlhé roky pátrala, ale bez výsledku. Vyšetrovatelia sa preto domnievali, že spáchal samovraždu. Syn zavraždenej ženy však teraz prišiel s tým, že vie, kde sa lord nachádza! Neil Berriman pátral na vlastnú päsť a všetky stopy ho zaviedli do Austrálie, kde podľa neho dnes osemdesiatpäťročný šľachtic spokojne žije ako budhista.

Bol november roku 1974 a Sandra Rivettová, opatrovateľka potomkov Richarda Johna Binghama a jeho manželky Veronicy, išla urobiť svojej panej čaj do kuchyne, ktorá sa nachádzala v suteréne ich honosného domu v Londýne. Grófka sa pozerala vtedy na televíziu. Vo chvíli, keď dvadsaťdeväťročná pestúnka pracovala v kuchyni, ju údajne Bingham napadol olovenou rúrkou a zavraždil, po čom zaútočil aj na svoju manželku.

Unesené dievča držal na reťazi, mučil a znásilňoval v prasacom chlieve

„Išla som na toaletu, keď sa ku mne niekto priblížil a udrel ma štyrikrát do hlavy niečím tvrdým. Vykríkla som. Hlas povedal: Mlč! V tom som si uvedomila, že to je môj manžel, keď ma chytil pod krkom a začala som s ním bojovať,“ zaspomínala na hrozný večer grófka pre britský denník Daily Mail s tým, že prosila svojho manžela o život.

Nakoniec sa jej podarilo ho prehovoriť, aby jej doniesol pohárik vody, a v tej chvíli utiekla, aby privolala pomoc. To bolo naposledy, kedy svojho manžela videla. Zo svojho domu, kde onen večer spali aj jeho deti George a Camilla, gróf odišiel vypožičaným autom. Zakrvavené vozidlo neskôr kriminalisti našli v prístave Newhaven v grófstve East Sussex. Muž po sebe zanechal odkaz, v ktorom stálo: „Prosím, povedzte všetkým, ktorých poznáte, že jediné na čom mi záležalo, boli moje deti.“

Austrália: Polícia zadržala rekordných 239 kilogramov metamfetamínu

Strážcovia zákona sa domnievali, že osudný večer lord Lucan, ktorý bol preslávený pre svoju hráčsku vášeň, chcel zabiť svoju manželku, s ktorou sa práve rozvádzali, ale pomýlil si ju s Rivettovou. Lord si údajne myslel, že si na neho manželka najala nájomného vraha. Telo anglického šľachtica sa však nikdy nenašlo a polícia po ňom pátrala bez úspechu. Za tie roky začalo kolovať mnoho teórií, čo sa s lordom stalo. Ľudia hlásili, že ho videli v Afrike, Indii či na Novom Zélande. Tieto teórie sa však nikdy nepotvrdili.

Po skoro päťdesiatich rokoch od jeho záhadného zmiznutia prišiel Neil Berriman, s tým, že vie, kde sa lord nachádza. Neil Berriman je synom zavraždenej Sandry Rivettové. Narodil sa v roku 1967 ako Gary Roger Hensby, čo bolo meno jeho mamy za slobodna. Po narodení bol však daný na adopciu a neskôr sa ho ujali Audrey a Ivan Berriman. Neskôr však zistil, že jeho biologickou matkou je Rivettová a rozhodol sa na vlastnú päsť pátrať po jej údajnom vrahovi.
Pátranie ho za tie roky stálo 30 tisíc libier. Ako sa však zdá, vynaložená suma stála za to. Berriman si je istý, že nezvestný gróf, ktorý bol v roku 2016 oficiálne vyhlásený za mŕtveho, je stále nažive a žije spokojným životom v Austrálii, kde si vybudoval nový domov a našiel nových priateľov. Podľa Berriman sa dal dokonca na vieru a stal sa budhista.

Zomrel austrálsky sériový vrah Ivan Milat. Pred smrťou obete mučil a sexuálne zneužil

„Ľudia, s ktorými žije, vedia, že má tajomnú minulosť, a to, čo im rozpráva, úplne nesedí. Majú podozrenie celé roky. Sú si úplne istí tým, že záhadný Angličan nie je tým, za koho sa vydáva. Lucan je ľstivý podvodník a je to muž, ktorý zavraždil moju matku,“ povedal Daily Mailu Berriman.

Svoje podozrenie už nahlásil aj kriminalistom. „Viem, že je stále nažive,“ uviedol s tým, že anglický lord u protinožcov žije ako budhista, ale momentálne je vážne chorý a čaká ho operácia. „Verím, že som vypátral muža, lorda Lucana, ktorý zavraždil moju matku. Je celú tú dobu nažive,“ uzavrel.

Toto je drsná realita: Na policajnej stanici blonďavú policajtku zbil zadržaný muž, skončila so zlomeným nosom