Je to už piata podobná tragédia za jediný rok v Čechách. Polícia vyšetruje trojnásobnú vraždu a následnú samovraždu v Měšiciach pri Prahe. Muž (†43) tam mal zastreliť svoju ženu Pavlínu (†39) a dve malé dievčatká. Zbraň vlastnil legálne, motívom skutku boli údajne partnerské nezhody.

Začalo to obavou susedov z Měšic pri Prahe. Štvorčlenná rodina sa zrejme nejakú dobu neukázala vonku – jeden zo susedov s nimi hovoril naposledy v nedeľu. Jedno auto stálo pred domom, druhé bolo zaparkované pod prístreškom. K modernému rodinnému domčeku preto prišla v pondelok popoludní polícia spoločne s hasičmi.

 Vnútri našli len  telá 

Nikto neotváral, hasiči sa preto rozhodli do domu vniknúť násilím. Policajti potom našli v dome štyri telá – dvoch dospelých a dve deti. Podľa zistenia išlo zrejme o dievčatká. Krajskí kriminalisti ihneď rozbehli veľké vyšetrovanie, ktoré sa nakoniec stočilo k trojnásobnej vražde a následnej samovražde páchateľa.

Podľa policajtov mal otec (†43) najprv zastreliť obe dievčatá, následne zbraň namieril proti svojej žene Pavlíne (†43). Na záver ju otočil proti sebe a zastrelil sa.

 Sviečky pri  dome 

Kriminalisti v dome pracovali dlho do noci. Ulicu nechali uzavrieť a za policajnú pásku sa dostali len susedia nešťastnej rodiny. Ráno už bola polícia preč a rodinný dom, v ktorom došlo k tragédii, zostal zapečatený. Na obecnom úrade, na znamenie smútku nad tragédiou, zaviala čierna vlajka. Rovnaká veja aj na miestnej škole, kam obe dievčatá podľa CNN Prima News chodili.

Krvavý masaker so sekerou! Muž posekal v Tišnove 6 príbuzných! Päť ich skončilo vo vážnom stave

Na dvore ležalo niekoľko detských hračiek, vrátane detskej kuchynky. Hovoriť o tragédii sa nikomu z miestnych nechce. „Moc som ich nepoznala, len z videnia,“ popísala jedna zo susediek. Iný zo susedov televízii Prima prezradil, že rodina fungovala podľa zdania úplne normálne, jazdili aj na dovolenke. Len práve otec bol v poslednom čase vraj zakríknutý.
TV Nova však prišla s tvrdením, že manželstvo mladej dvojice bolo v troskách a žena údajne požiadala o rozvod, muž mal navyše prísť o prácu.

Brutálna vražda na Slovensku! Agátu mal zabiť, rozštvrtiť a telo rozhádzať po okolí!

Pod príspevkom na sociálnych sieťach sa objavil celý rad smutných komentárov. Niektorí z debatujúcich rodinu poznali. „Často o ňom nehovorila, skôr o dcérkach. Bolí to. Odpočívajte v pokoji, Pavlínka, dievčatká. Nezabudnem. Je mi vás veľmi ľúto,“ napísal Štefan.

Polícia sa prípadom stále zaoberá, nariadené súdne pitvy sú už na konci. Dá sa ale očakávať, že s ohľadom na samovraždu páchateľa bude prípad odložený.

HROZNÝ MASAKER V ČECHÁCH! Susedka popísala vraždu troch ľudí: Tú šialenosť som videla!

V tomto roku ide už o piaty prípad viacnásobnej vraždy v rodinách. V Lúčke na Vsetínsku na začiatku roka muž dokonca potom, čo zabil družku a tri deti, vyhodil rodinný dom do povetria. Prežil a skončil vo väzbe, hrozí mu výnimočný trest väzenia.