Anna Turaevová je hviezdou fitness. Štyridsaťdvaročná rodáčka z Ruska si zo súťaží odniesla bezpočet medailí a stále žne úspechy. Avšak napriek tomu, že ju pozná celá krajina, zažila športovkyňa veľmi nepríjemný okamih, ktorý sa stal na letisku. Letiskový personál ju odmietol pustiť do lietadla, pretože neveril, že je žena!

Anna Turaevová sa chystala letieť z ruského mesta Petrohrad. Štyridsaťdvaročná športovkyňa mierila domov do mesta Krasnodar a prestupovala v Moskve. Ovšem let sa zmenil v otrasný zážitok vo chvíli, keď ju letiskový personál zastavil pri nástupe do lietadla. Hviezda fitness zrovna stála v rade s ostatnými cestujúcimi, keď sa jej personál začal vypytovať na intímne otázky, pretože nemohli uveriť, že je skutočne žena!

„Pri kontrole ma nechceli pustiť predniesli, že mám v pase napísané, že som žena. Bolo to ponižujúce. Pýtali sa ma na intímne otázky. Zaujímalo ich, kto som v živote a v posteli,“ uviedla pre britský denník Daily Mail Anna s tým, že všetci v rade sa pozerali a počúvali. „Cítila som sa bezradná. Snažila som sa im dokázať, že som naozaj žena,“ dodala Anna s tým, že pred rokmi otvorene priznala, že je lesba. Situáciu sa nakoniec podarilo vyriešiť a Annu, ktorá zozbierala v súťažiach rad medailí, pustili na palubu.

Američanka vzpierala aj v deň pôrodu, dva dni pred ním urobila rekord

„Pracujem celý môj život. Za svoju krajinu som dala krv a pot a nie preto, aby sa so mnou takto zaobchádzalo,“ dodala a od aeroliniek Utair požadovala ospravedlnenie, ktorú nakoniec dostala. „Ospravedlňujem sa za negatívne pocity, ktorými ste si prešla. Taký servis je neakceptovateľný. Určite prešetríme kroky letiskových pracovníkov, ktorí pracovali na vašom letu,“ uviedla aerolinka.

TOP-OH2012-Vzpieranie: Matka prvej thajskej medailistky na deväť dní mníškou