Wall Street mal kvôli napätiu okolo Sýrie najhorší deň od júna

861

Dow Jonesov index v závere klesol o 1,14 percenta na 14.776,13 bodu a dostal sa na najnižšiu záverečnú hodnotu za dva mesiace.

Širší index S & P 500 klesol o 1,59 percenta na 1630,48 bodu. Index technologického trhu Nasdaq Composite odpísal 2,16 percenta na 3578,52 bodu.

Index S & P dnes zaznamenal najväčší denný prepad od 20. júna. Za celý tento mesiac zatiaľ odpisuje 2,9 percenta a má namierené k najhoršiemu mesačnému výsledku od vlaňajšieho mája. Wall Street dnes ovplyvnili správy, podľa ktorých USA so západnými spojencami zvažujú obmedzený vojenský útok proti Sýrii, ktorým by Damask potrestali za údajné použitie chemických zbraní. Podľa západných zdrojov sa dá vojenský úder očakávať v najbližších dňoch.

Tradičnými spojencami sýrskeho vládnuceho režimu, teda Rusko, Čína a Irán, opätovne pred intervenciou varovali. Akcie banky Goldman Sachs klesli o tri percentá po tom, čo finančný ústav po počítačovej chybe a následných chybných operáciách minulý týždeň prišiel o desiatky miliónov dolárov. Akcie klenotníctva Tiffany po zverejnení neuspokojivých hospodárskych výsledkov dnes odpisovali jedno percento.