Kedysi dohodila Whitney Houston († 48) rolu v trháku Osobný strážca, čím jej pomohla k obrovskej sláve. Teraz filmová agentka Nicola David (77) prehovorila o temnej minulosti speváčky a nakupovaní drog k narodeninám.

Speváčku s jej agentkou neudržiavali len profesionálny vzťah, ale aj blízke priateľstvo. Keď Nikola Dávid hviezde s dokonalým hlasom vyberala darček k narodeninám, vedela presne, po čom siahnuť. Neboli to šperky ani oblečenie, ale sáčok marihuany a kokaínu.

Sama Houston pritom s drogami experimentovala už dávno predtým, než sa stala slávnou. S bratmi Garry (60) a Michaelom (74) začali fajčiť marihuanu v 16 rokoch. Podľa bývalej agentky však tieto sklony k drogám pramenili skôr z temných zážitkov v detstve než z chuti experimentovať.

 Zneužívanie  v detstve 

V najnovšom dokumente Whitney, ktorý mal tento rok premiéru v Cannes, vyšlo totiž najavo, že popová diva mala byť v detstve spolu s bratmi zneužívaná sesternicou Dee Dee Warwick († 66), známou soulovou speváčkou. „Nebola som týmito obvineniami prekvapená. Zrazu začalo všetko dávať zmysel,“ komentovala odhalenie dokumentu Nikola David.

Dee Dee Warwick

 Neslávny  koniec 

Filmová agentka, ktorá pomohla Whitney získať úlohu vo filme Osobný strážca, stála po boku speváčky od roku 1986 až do jej neslávneho pádu. „Snažila som sa ju niekoľkokrát dostať do liečebne, ale čistá nikdy nevydržala,“ prezradila Nikola David, ktorá Whitney naposledy videla na natáčanie filmu Sparkle v roku 2008: „Pôsobila šťastne, nenapadlo by ma, že ju za týždeň nájdu mŕtvu …“

 Zostup  z výslnia 

Legendárna americká speváčka sa vo februári 2008 intoxikovaná utopila vo vani hotela Hilton v Beverly Hills. Za svoj život pozbierala šesť cien Grammy a celosvetovo predala na 170 miliónov svojich nahrávok. Jej kariéru ale nakoniec zničilo užívanie drog. Závislosť sa jej vymkla kontrole počas divokého manželstva so spevákom Bobbym Brownom, s ktorým sa rozviedla v roku 2007.