YouTube obnovil reklamy u videí Logana Paula – YouTuber je ale stále v „podmienke“

1384

O YouTuberovi Loganu Paulovi je v poslednej dobe naozaj počuť. Najskôr zosmiešnil telo obeseného muža v Japonsku a potom si v jednom zo svojich videí robil žarty z mŕtvych krýs a poštval tak proti sebe veľa svojich fanúšikov, ochranárov zvierat, atď., ktorí dlhú dobu usilovali o zmazanie jeho účtu.

YouTube ale včera vzal Logana „na milosť“ a obnovil reklamy u jeho videí. Stále ale nesmie byť v sekcii Top Trending Videos a je v 90-dňovéj podmienke.

YouTuber Logan Paul je stále pod hľadáčikom niektorých užívateľov YouTube a aj napriek tomu natáča stále ďalej veľmi kontroverzné videa. Na jedno z nich, kde si robí žarty z mŕtvych krýs, zareagoval YouTube stiahnutím reklám pri všetkých Paulových videí. Tie ale včera obnovil s tým, že YouTuber má 90-dňovú skúšobnú dobu, po ktorú nesmie vykonať žiaden prúser. Dovtedy tiež nebude uvádzaný v sekcii tzv. Top Trending Videos.

Prvý prehrešok, ktorým na seba Paul upozornil bolo video z januára tohto roku, kedy v japonskom lese samovrahov nakrútil mŕtvolu obeseného muža a zosmiešňoval ju. Veľa užívateľov sa pýtala, z akého dôvodu nebola Paulovi zakázaná činnosť na YouTube už vtedy. Na to reagovala YouTube CEO Susan Wojcická, ktorá uviedla, že Paul by musel porušiť pravidlá celkom trikrát, aby bol jeho profil zablokovaný.

Riskantné videa sa ale Paulovi vypláca a prinášajú mu stále nových followerov. V súčasnej chvíli jeho profil sleduje celkom 17 miliónov užívateľov.