Veľa podivný a desivý prípad riešia švajčiarski policajti. Štyria členovia jednej rodiny v Montreux spáchali samovraždu. Jeden po druhom vyskákali z okna. Francúzska rodina v dome hromadila jedlo a patrila zjavne medzi tých, ktorí verili konšpiračným teóriám o konci sveta.

Tragédiu, ktorá sa stala minulý štvrtok v meste pri Ženevskom jazere, prežil iba pätnásťročný chlapec, ktorý teraz leží v kóme v stabilizovanom stave v nemocnici. „Vylučujeme zásah tretej strany, všetky obete skočili z balkóna jedna po druhej,“ uviedla krajská polícia.
Ako ďalej detektívi vysvetlili, pravdepodobne išlo o kolektívnu samovraždu. Z dvadsaťmetrovej výšky postupne vyskákala celá rodina. Okrem otca a matky strašným spôsobom ukončili svoj život aj osemročná dcéra a matkina sestra.

Modelka viedla osvetu proti samovraždám, nakoniec si sama vzala život

Francúzske noviny Journal du Dimanche uviedli, že otec Eric David vyrástol v bohatej časti Marseille, a dokonca navštevoval jednu z najprestížnejších francúzskych škôl. Aj matka s jej sestrou študovali na prestížnom lýceu, boli vnučkami alžírskeho spisovateľa Mouloda Feraouna.

Prečo si Dušan Pašek ml. vzal život? Kriminálka našla motív v trezore

Polícia na mieste tragédie nenašla žiadne dôkazy o potýčke, čo zdanlivo potvrdilo, že všetci skočili z vlastnej vôle. Rodina sa už skôr mala stiahnuť zo spoločnosti. „Žiadni svedkovia, vrátane dvoch policajtov prítomných na mieste od ranných hodín a okoloidúcich pri chodníku budovy, nepočuli pred udalosťami ani počas nich najmenší hluk alebo plač vychádzajúci z bytu,“ uviedli kriminalisti podľa denníka Mirror.

Šokujúce nové dôkazy o smrti Marilyn Monroe! Zavraždil ju Kennedy… 

Rodina žila takmer v úplnej sebestačnosti, odrezaná od okolitého sveta. Na začiatku pandémie koronaviru sa jej členovia začali zaujímať o konšpiračné a survivalistické teórie. Ich byt bol po okraj plný jedla. Polícia dodala, že dôkazy naznačujú, že sa rodina obávala, že úrady budú zasahovať do ich životov. Matka ani osemročné dieťa neboli registrované na miestnej mestskej správe.