Z Dunaja vytiahli telo chlapčeka zaťažené dlažobnou kockou

Po identite dieťaťa pátra aj Interpol!

638

Minulý rok v máji nemeckí kriminalisti urobili desivý nález. Z Dunaja vytiahli telo asi päťročného chlapčeka zaťažené dlažobnou kockou a zabalené do fólie. Kriminalistom sa bohužiaľ dodnes nepodarilo dieťa identifikovať a medzivládna organizácia Interpol sa preto rozhodla obrátiť sa na verejnosť.

Medzinárodná medzivládna policajná organizácia Interpol zverejnila na svojich stránkach žiadosť o pomoc s identifikáciou tela malého chlapčeka, ktorý zomrel za doteraz neobjasnených podozrivých okolností. Jeho telo bolo vytiahnuté z rieky Dunaj pri Grossmehringu v Bavorsku minulý rok 19. mája. Bolo zabalené do fólie a zaťažené dlažobnou kockou a nie je jasné, ako dlho na dne rieky ležalo.

Polícii sa doteraz nepodarilo dieťa identifikovať, ale z vyšetrovania vyplýva, že zrejme sa zdržiavala inde ako v Nemecku. Chlapec mal mať medzi piatimi až šiestimi rokmi, mal krvnú skupinu 0, hnedé vlasy a bol vysoký asi 110 centimetrov a vážil 15 kilogramov. Kriminalisti tiež zverejnili 3D identikít chlapcovej hlavy.

Putinov vojak znásilnil na Ukrajine ročné dieťa a natočil sa pri tom. Pedofila v Rusku zadržali

„Niekde je niekto, kto o tom chlapcovi niečo vie, preto je dôležité zverejniť podrobnosti. Či už sa stal obeťou obchodu s ľuďmi, únosu alebo násilia, sme odhodlaní zmobilizovať všetky policajné kapacity Interpolu, aby sme ho identifikovali a pomohli vyšetrovateľom objasniť jeho smrť,“ opísal Jürgen Stock, generálny tajomník organizácie.

Dvaja bratia (44) pred mesiacmi záhadne zmizli. Dunaj teraz vyplavil dve mužské telá!