Divoký západ bol naozaj miestom len pre odolných – hemžil sa samými zbabelcami, lupičmi a podivnými existenciami. Jedným z nich bol aj George „Dlhý nos“ Parrott. Bol slávny, ale dopadol neslávne.

Parrott bol psanec a gangster. 16 augusta roku 1878 zastrelil pri vlakovej lúpeži zástupcu šerifa Roberta Widdowfielda a detektíva Union Pacific Tipa Vincenta. Nebol sám, bol pri tom celý jeho gang. Mali toho už na svedomí veľa – lúpeže, krádeže koní, skrátka to, čo zvyčajne lúpežné bandy na Divokom západe robili. Prepadnutím vlaku a smrťou dvoch maršalov si ale Parrott privodil problémy.

George Parrott

Bola na neho vypísaná odmena 10 000 dolárov, a ak budú chytení aj jeho komplici, cena by sa zvýšila na 20 000. To boli slušné peniaze pre mnoho lovcov hláv. Lenže Parrottovej bande to nestačilo. Vo februári 1879 si počkal na vojenský konvoj u Milestownu. V konvoji išlo 15 vojakov a obchodník Morris Cahn prevážajúci svoju hotovosť, dvaja dôstojníci a lekárske vozidlo. To všetko mierilo z Fort Koeghu do Milestownu. Lenže Parrottova banda konvoj prepadla. Konvoj sa totiž roztiahol na dve polovice a banditi najprv zajali prednú časť a potom aj zvyšok konvoja. Cahnovi zobrali hotovosť, niekde sa hovorí o 3500 dolároch, inde zas o 14 000.Parrotta chytili až o rok neskôr v Milestownu. Na mol opitý sa tu vychvaľoval v jednom salóne, ako prepadol vlak a zabil dvoch ľudí. Bol zatknutý a prevezený do Wyomingu na súd. 2. apríla 1881 bol odsúdený na smrť obesením za dvojnásobnú vraždu. Lenže Parrott sa pokúsil z väzenia utiecť. Nepodarilo sa mu to, ale správu o jeho pokuse priniesli miestne noviny. Dav ľudí sa zhromaždil pred väznicou v Rawlins, vyvliekol Parrotta von a začal ho lynčovať. Pokúsili sa ho obesiť na stĺpe telegrafného vedenia, ale podarilo sa to až na tretí pokus.

Telo mŕtveho Parrotta sa dostalo k dvom doktorom, Thomasovi Magheemovi and Johnovi Eugenovi Osborn. Tí sa rozhodli podrobne skúmať jeho mozog, pretože verili, že by na ňom mohli nájsť znaky sklonov ku kriminalite a bezcitným činom. Ako vedľajší produkt svojich výskumov nechali vyrobiť z jeho kože pár topánok. Z jeho lebky potom bol vyrobený popolník. Nakoniec Parrottovo telo dali do suda od whisky a naložili ho do soli. Je to jediný zdokumentovaný prípad občana USA, ktorý takto neslávne dopadol.