Britského bezdomovca, ktorého po teroristickom útoku v multifunkčnej aréne v Manchestri oslavovali za jeho pomoc obetiam ako hrdinu, obvinili z krádeže. Tridsaťtriročný Chris Parker podľa polície okradol dve z obetí atentátu, informovala v stredu agentúra AFP.

Ako hrdinu oslavovali Parkera svetové médiá potom, čo vyšlo najavo, že tesne po samovražednom útoku v manchesterskej hale pribehol obetiam na pomoc. Atentát na koncerte speváčky Ariany Grandeovéj si vyžiadal 22 mŕtvych a vyše dve stovky zranených.
Podľa polície ale Parkerova pomoc nebola úplne nezištná. Počas vzniknutého chaosu totiž bezdomovec dve obete útoku údajne okradol. Polícia muža viní z krádeže kabelky Pauline Healeyové, ktorej vnučka pri útoku zomrela. Okrem toho mal odcudziť ešte mobilný telefón 14-ročnej dievčine.
Obvinený muž je teraz vo väzbe, kde bude čakať na pojednávaní na súde, ktoré sa uskutoční 13. septembra. Tridsaťtriročný bezdomovec obvinenia odmieta. „Vôbec nič som neurobil. Len som sa snažil pomáhať,“ bránil sa.
Tesne po výbuchu bomby Parker v máji spolu s ďalším mužom bez domova Stephenom Jonesom miesto úteku do bezpečia zostal a snažil sa pomáhať utekajúcim ľuďom. Parker napríklad utešoval dievčinu, ktorá prišla o nohy. Iná staršia žena mu zomrela v náručí.
Po zverejnení Parkerovho príbehu vypísali ľudia na internete zbierku na jeho podporu, v ktorej sa vybralo 50-tisíc libier. Peniaze bezdomovec zatiaľ nedostal kvôli výške obnosu. V pláne je však presmerovať ich do fondu.
Multifunkčná aréna, v ktorej k atentátu došlo, v stredu zhodou okolností oznámila, že sa znovu otvorí verejnosti 9. septembra. Na otváracom benefičnom koncerte vystúpia niekdajší frontman skupiny Oasis Noel Gallagher. Okrem neho na akciu s názvom „My sme Manchester“ vystúpi tiež skupiny The Courteeners, Blossoms a britský spevák Rick Astley.