Z nemocnice polícii utiekol celoeurópsky hľadaný muž! Pátral po ňom aj vrtuľník

894

Veľká pátracia akcia sa rozbehla v utorok podvečer v Děčíne. Z tamojšej nemocnice totiž policajné eskorte utiekol dvadsaťdeväťročný muž, na ktorého bol vydaný európsky zatykač. Ten bol predtým zadržaný v Liberci, kvôli zdravotným problémom bol ale prevezený do děčínskej nemocnice, odkiaľ následne utiekol. Kriminalisti ho vypátrali krátko pred ôsmou hodinou.

Na muža bol vydaný európsky zatykač pre podozrenie z majetkovej trestnej činnosti. Hľadaného muža zadržali policajti v utorok popoludní v Liberci, sťažoval sa však na bolesti brucha, a preto bol prevezený do nemocnice v Děčíne. Tam sa mu podarilo utiecť okienkom na toalete na treťom poschodí, hoci ho mali strážiť dvaja policajti.

Chystal útek z väzenia ako gróf Monte Christo. Tunel z cely si hĺbil kefkou na zuby

Ihneď sa rozbehla veľká pátracia akcia a do vzduchu vzlietol aj vrtuľník. Nakoniec bol vypátraný v Dolnom Podluží. To sa nachádza 40 km od Děčína. „Ihneď sme zorganizovali rozsiahlu pátraciu akciu, do ktorej bol zapojený aj policajný vrtuľník. Muž bol po troch hodinách zadržaný v Dolnom Podluží. Vytipovali sme si niekoľko lokalít, v ktorých by sa muž mohol ukrývať,“ povedal pre TV Nova policajný hovorca Daniel Vítek.

Boss sicílskej Cosa Nostry 27 rokov na úteku! Dostal doživotie za vraždy sudcov Falconeho a Borsellineho.

V stredu v popoludňajších hodinách bol muž ozbrojeným komandom prevezený na Krajský súd v Ústí nad Labem. Ten rozhodol o tom, že bude vzatý do predbežnej väzby. Súd bude ďalej rozhodovať o vydaní zadržaného do Rakúska.

Ako sa muži podarilo strážiacim policajtom utiecť, teraz šetrí Generálnej inšpekcie bezpečnostných zborov. Ako televízii oznámila hovorkyňa GIBS Ivana Nguenová, inšpekcia bude zisťovať okolnosti daného úteku.