Za brutálnu lúpežnú vraždu dostali čečenskí vrahovia starožitníka iba 17,5 roka!

Jeden bude pykať v Česku, druhý sa skrýva na Sibíri

944

Vrahovia z Čečenska Magomed Moldijev Israilov (32) bude 17,5 roka prebývať v českom väzení. Najvyšší súd zamietol jeho dovolanie a potvrdil rozsudky Krajského súdu v Brne aj Vrchného súdu v Olomouci. Druhý z vrahov starožitníka Antonína P. († 74) zo Žabčic pri Brne, Sajdchusejn Naurbajev (36) stihol ujsť pred spravodlivosťou. Údajne sa skrýva na Sibíri.

Najvyšší súd nenašiel dôvod na zásah. „Logická obsahová nadväznosť skutkových zistení súdov na vykonané dôkazy svedčia o tom, že zaručujú ústavne základné právo obvinených na spravodlivé konanie a to nebolo porušené,“ stojí v rozhodnutí Najvyššieho súdu.

Brutálni cudzinci pri lúpeži zmlátili v českom Nymburku dve ženy a muža!

 Starca  mučili 

Dvojica Čečencov prišla v máji 2015 do Žabčic za starožitníkom Antonínom P. (†74). Svoju obeť priviazali k stoličke a brutálne mlátili. Päsťami a kopancami mu zmaľovali celé telo. Nakoniec mu polámali rebrá a uškrtili ho! Zabili pritom aj jeho psa. Aby zahladili stopy, založili požiar. Telo nešťastníka našla až na druhý deň jeho manželka.

Obeť udusili a dobili na smrť! Obžalovaný sa obhajuje, že nezabíjam ľudí, som veriaci moslim

Obaja Čečenci bývali vo Viedni. Akonáhle začali policajti okolo nich krúžiť, Sajdchusejn Naurbajev utiekol. Podľa Israilova sa skrýva na Sibíri. Israilova po celú dobu súdneho pojednávania tvrdil, že je nevinný.

Prežila si peklo! Banda lupičov prepadla mladú modelku a aj s jej štvormesačným synčekom ju spútali

Tvrdil, že spoločne s Naurbajevom spáchal vraždu jeho švagor. „Chce sa mi pomstiť. Zmlátil som ho totiž potom, čo mojej sestre, ktorá je jeho manželka, prerazil nos. Nie som vrah, ale veriaci moslim,“ uviedol na Krajskom súde v Brne. Nepomohlo mu schovávať sa za vieru, usvedčili ho stopy DNA, kamerové záznamy a výpovede svedkov.