Dvojicu vrahov a lupičov Simonu Baier (33) a Jozefovi Minar (47) poslal sudca v Brne na 18 rokov do väzenia. Teraz žiadajú nižší trest. Násilníci zviazali, mučili a nakoniec seniora (†89) zadusili. Okrem toho okradli a zbili ďalšieho muža (63).

Tip im dal vtedy Radek Žondra, ktorý vyfasoval osem rokov väzenia za prepadnutie tenistky Petry Kvitovej.
Násilníci sa oboch trestných činov dopustili na konci roka 2015 spoločne s Michalom Cvanom (31), ktorý bol odsúdený na 23 rokov. Ten sa ako jediný nižšieho trestu nedovoláva.

 Muža  „vymazali“  zo života 

Muži najprv prepadli muža (63) v Lysica na Blanensku. Za použitia surového násilia a vyhrážok si vynútili vydanie platobnej karty aj s PIN kódom, peňazí a zlatých retiazok. Muža nechali zviazaného. Neskôr ho našiel jeho brat.

„Jeho život sa úplne zmenil. Stráni sa ľudí, prestal na seba dbať, rezignoval na predchádzajúce aktivity,“ uviedla na Krajskom súde v Brne Marta Holanová, znalkyňa z odboru psychiatrie.

Za brutálnu lúpežnú vraždu dostal iba 10 rokov, pretože bol vraj doteraz dobrý

 Vybrali si  bezbranného  starca 

O niekoľko týždňov neskôr si lupiči vyhliadli starčeka († 89) v Ivančiciach. S kuklami na hlavách, s pištoľou a s elektrikárskymi páskami vnikli do jeho domu.

Keď volal o pomoc, zviazali ho a bili, nakoniec udusili. Ukradli dvoje hodin a sadu strieborných príborov, lup druhý deň predali v záložni.

Odtlačok ucha usvedčil zlodeja z lúpeží v desiatkach domácností vo Francúzsku

Ústavná sťažnosť je poslednou možnosťou odsúdených dosiahnuť zníženie trestu. Dovolanie im tento rok už odmietol Najvyšší súd.