Pekne ľutovať musí Merve Taskinová (23) svojho spontánneho fotenia v Amsterdamskom múzeu sexe. Keď snímky prezentovala na instagrame, turecké úrady ich označili za „obscénne“. A podľa zákonov za tento prehrešok hrozia krásavici tri roky za mrežami!

Merve Taskinová teraz čelí stíhaniu podľa tureckého zákona o obscénnosti. Ten považuje za nezákonné vkladanie provokatívnych záberov na internet. Ak by krásavice bola uznaná vinnou podľa zákona 226 tureckého zákonníka, bude pózovať tri roky v base, informoval denník Daily Star.

Modelka nafotila provokatívne snímky, na ktorých sú na obrázkoch za ňou vidieť obnažená tela. V januári ich zdieľala na svojom instagrame, kde má cez pol milióna sledujúcich. „Mojím cieľom bolo iba vtipkovať,“ bránila sa Taskinová. Mladú Turkyňu zadržali hneď po tom, čo sa po niekoľkých mesiacoch vrátila späť do vlasti. „Polícii som podala vyhlásenie a myslela som si, že je po všetkom, ale potom ma opäť zadržali,“ vysvetlila.

Ku vyzliekanie nás donútili, hovorí modelka! 

Influencerka uviedla, že jej teraz bolo povedané, aby sa 26. októbra dostavila k súdu v Istanbule, aby čelila obvineniu z obscénnosti. „Nechcem ísť do väzenia len kvôli fotkám, ktoré som nafotila v múzeu,“ uviedla.

Sexy modelka Playboya sa utopila pri fotení v Taliansku

Samotné múzeum označilo obvinenia za úplne smiešne. „Je to veľmi smutná situácia,“ stálo vo vyhlásení. Riaditeľka múzea Monique van Marleová povedala BBC, že sa obrátila na modelku Taskinovou, aby jej ponúkla podporu. „Naša múzeum má za cieľ iba vzdelávať ľudí o histórii sexu,“ dodala.

Nahá modelka zneuctila Múr nárekov. Židia kvôli tomu zúria

Skupiny pre ľudské práva už skôr vyjadrili obavy týkajúce cenzúrnych zákonov v Turecku.