Na 13 a 11 rokov za mreže v piatok súd vo Stredonemeckom Paderborne poslal pár, ktorý vo svojom dome v neďalekom Höxter roky týral ženy. Dve z nich následkom mučenia podľahli. Brutálne násilie aj to, že si dianie v dome nikto nevšimol, šokovalo Nemecko.

Rozvedení manželia – dnes 49letá Angelika W. a 48-ročný Wilfried W. – lákali ženy do svojho domu v obci Höxter v Severnom Porýní-Vestfálsku prostredníctvom inzerátov na zoznámenie. Najprv si získali ich dôveru, potom je začali týrať. Trýznenia zahŕňalo okrem iného pripútavanie k vykurovaciemu telesu, bitie, elektrošoky, pálenie na tele alebo trhanie vlasov. Niektoré svoje obete pár nielen fyzicky mučil, ale tiež pripravil o značné peniaze.

Hororový príbeh: Moslimský gang 12 rokov väznil a znásilňoval dievča od jej 14 rokov

Dve ženy brutálne zaobchádzanie neprežili. Obžalovaní vypovedali, že telo svojej prvej obete, ktorou bola 33-ročná žena, ktorá útrapám podľahla v roku 2014, najprv uložili do mrazničky, a potom postupne po kúskoch spálili v kachliach.

Na celý prípad upozornila ich dopravná nehoda

O rok a pol neskôr, v apríli 2016, zomrela 41-ročná žena, ktorú sa pár na poslednú chvíľu snažil previezť do Dolného Saska, odkiaľ pochádzala. Po ceste mali ale nehodu a kvôli zhoršujúcemu sa stavu ženy zavolal záchranku. Týraná zomrela dve hodiny po prevoze do nemocnice. Jej smrť úrady na celý prípad upozornila. Počas vyšetrovania sa policajtom podarilo nájsť ďalšie ženy, ktoré týranie prežili.

Kolegyňu z práce dve hodiny mučil, zviazal, zmlátil a nakoniec znásilnil

Angelika W., ktoré sa na súde snažila zvaliť vinu na svojho bývalého partnera, sa v piatok obetiam ospravedlnila. Wilfried W. zase povedal, že v tom čase nevedel, čo je správne, a čo zlé. Mieni, že by mu teraz prospela terapia. Tej sa mu podľa všetkého dostane, pretože najbližšia dobu strávi na psychiatrickom oddelení. Jeho niekdajší družka dostala ešte o dva roky vyššia – teda 13-ročný – trest, pobyt na psychiatrii ju ale nečaká.

Štátne zastupiteľstvo požadovalo doživotný trest pre oboch páchateľa. Obhajoba chcela pre Wilfrieda W. trest sedem a pol roka a pre Angeliku W. oslobodenie spod obžaloby.