James Files tvrdí opakovane, že on bol vrahom amerického prezidenta J.F. Kennedyho. Naposledy to potvrdil v dokumentárnom filme na stanici Newmax. Odhalil aj ďalšieho muža v pozadí atentátu.

Nejasnosťami opradená vražda prezidenta J.F. Kennedyho sa odohrala v Dallase 22. novembra 1963. Prezidenta idúceho cez odporúčania jeho ochranky v otvorenom voze, zasiahla strela z pušky Carcano M91/38. Vypálené strely boli ale tri, ďalšie zasiahli texaského guvernéra Johna Conallyho. Zadržaný bol Lee Harvey Oswald. V pokoji popíjal coca-colu, pojedal sendvič a zjavne vôbec netušil, prečo pre neho policajti do knižného veľkoskladu, odkiaľ údajne strieľal, prišli.

Zabil som Kennedyho, tvrdí tento muž

Oswald pred súd nikdy nešiel, zabil ho pred televíznymi kamerami majiteľ nočného podniku a „známa firma“ Jack Ruby. Oficiálne vyšetrovanie napriek tomu konštatovalo, že Oswald bol jediným vrahom prezidenta. Prečo to urobil, kto ho najal a ktoré osoby boli zapletené do sprisahania, sa nikdy verejnosť nedozvedela. Teda nie z oficiálnych miest. Mnoho bádateľov, novinárov i historikov prichádzalo s najrôznejšími teóriami. Za vraždou stála mafia, CIA, KGB, Kubánci, najatých strelcov bolo niekoľko, strieľalo sa aj z trávnatého pahorku, Oswald bol nastrčený návnada, ktorý vôbec netušil, čo sa deje, bola to hra spravodajských služieb a mafie. Americká verejnosť skrátka nikdy oficiálnu verziu neprijala a verila práve v rozsiahle sprisahanie.

Fotka vytvorená pár sekúnd po osudnom výstrele

A tu sa objavuje tvrdenie Jamesa Flies, bývalého zabijaka mafie. „Strieľal som ja a Chuckie Nicoletti,“ hovorí Flies. Nicoletti, hlavné zabijak mafiánskeho bossa Sama Giancaniho, strieľal z knižného veľkoskladu, zatiaľ čo Flies pálil z trávnatého pahorku. Flies tú predstieral, že pracuje ako robotník na železnici. Po streľbe odišiel bez toho, aby si to niekto všimol. Zasiahnuť prechádzajúceho Kennedyho nebol pre neho problém. „Mieril som mu na pravé oko. Bolo to ako pozerať sa ďalekohľadom na vzdialenosť dvoch metrov. Vystrelil som jednu strelu. Policajti stáli 10 metrov odo mňa, ale ničoho si nevšimli. Pokojne som mohol odísť,“ opisuje Flies. Oswald vraj vôbec nestrieľal, ani netušil, čo sa deje. „Bol len v zlý čas na zlom mieste a použili ho ako obetného baránka,“ hovorí Flies.

Lee Harvey Oswald po zatknutí

Fliesovu tvrdenie, ktoré napokon prednášal opakovane, veria mnohí. Bývalý agent FBI Zack Shelton sa snažil jeho výpoveď overiť a dospel k záveru, že veľké množstvo detailov, ktoré o vražde uvádza, je pravdivých. Taktiež bývalý prokurátor Jim Garrison, ktorý viedol alternatívne vyšetrovanie atentátu, vyhlásil, že pochybuje, že Oswald vôbec kedy na prezidenta vystrelil. „Strieľalo sa z knižného veľkoskladu, ale bola to iná osoba, nie Oswald. Ďalšie strelec bol na trávnatom pahorku,“ hovorí Garrison. Flies, ktorý si odpykáva päťdesiatročný trest za pokus o vraždu dvoch policajtov, teda možno naozaj bol spolu s druhým mafiánskym strelcom vrahom prezidenta Kennedyho.

Odtiaľto Flies strieľal