Zabila strelca na oslave! Žena svojou duchaprítomnosťou zabránila masovej vražde!

771

Žena v americkom štáte Virgínia zastrelila muža, ktorý začal poloautomatickou zbraňou strieľať po zúčastnených na večierku. Nikto s výnimkou strelca nebol zranený. Polícia nemá v úmysle ženu trestne stíhať, informovala v sobotu na svojom spravodajskom webe stanica BBC.

Na oslave narodenín a ukončení štúdií sa v stredu pred bytovým komplexom v Charlestone zišlo asi 40 ľudí. Medzi účastníkmi bol aj tridsaťsedemročný Dennis Butler, ktorý mal niekoľko záznamov v trestnom registri. Keď začal strieľať, jedna účastníčka večierka nezaváhala, vytasila legálne držanú pištoľ a strelca zneškodnila. Butler zraneniam podľahol, uviedla polícia vo vyhlásení.

Jedenásť ročné dievčatko si pri masakre na škole rozotrelo krv zastrelenej kamarátky po tvári. Hrala mŕtvu, aby sa zachránila

Podľa policajného hovorcu Tonyho Hazeletta ženina rýchla reakcia zachránila mnoho životov a predišla masovému útoku. Žena, ktorá strieľala, nie je členkou žiadneho z bezpečnostných zborov, dodala polícia. Jej totožnosť nezverejnila.

Spravodlivosti neunukol! Diskdžokej bol odsúdený na doživotie za 27 rokov starú vraždu učiteľky

Butler v ten istý deň predtým oblastí prechádzal v aute, keď ho miestni požiadali, aby jazdil opatrnejšie kvôli hrajúcim sa deťom. Večer sa Butler na to isté miesto vrátil a strieľal. Po zásahu prizerajúcej ženy zostal na mieste mŕtvy s niekoľkými strelnými ranami. Polícia tiež vyšetruje, ako sa niekoľkokrát odsúdený muž dostal k zbrani. Zo zákona nemal právo ju držať.

Strelec z Floridy sa pomiatol po smrti matky, bol adoptovaný pravdepodobne z Ruska

K incidentu došlo v čase, keď sa v USA rozhorela vášnivá verejná debata o držaní strelných zbraní po utorkovej streľbe na základnej škole v meste Uvalde v Texase. Osemnásťročný mladík tam v jednej z učební zastrelil 19 detí a dve učiteľky. Polícia spätne priznala, že sa pri zákroku dopustila niekoľkých pochybení. Do Texasu sa v nedeľu vypraví americký prezident Joe Biden. Už v sobotu sa v Buffale viceprezidentka Kamala Harrisová zúčastní pohrebu obetí streľby, ktoré si predminulý víkend v supermarkete v Buffale vyžiadal desať obetí.