Tá fotografia obletela svet. Tehotnú ženu záchranári vynášajú na nosidlách z trosiek zbombardovanej pôrodnice v Mariupole. Keď zistila, že prichádza o svoje nenarodené dieťa, prosí podľa agentúry AP lekára, aby ju zabili. Tí sa však pokúšali zachrániť aspoň ju. Žena napriek tomu zomrela.

Rusi 9. marca zaútočili okrem iného aj na pôrodnicu a detskú nemocnicu v Mariupole.

Jedna z fotiek, ktoré v tom čase vznikli, zachytila ​​tehotnú ženu na nosidlách, ktorú záchranári aj dobrovoľníci vynášajú z vybombardovanej budovy. Žena si tlačila ruku k podbrušku a bola v šoku. Ako zistila agentúra Associated Press, tehotná matka neskôr zomrela.

Associated Press informuje o tom, že žena bola po ostreľovaní pôrodnice prevezená do inej nemocnice.

Lekári sa ju pokúšali udržať nažive. Matka, ktorá si uvedomila, že prichádza o svoje dieťa, kričala, aby ju zabili.
AP uviedla s odkazom na chirurga Timura Marina, ktorý sa snažil ženu zachrániť, že matka mala rozdrvenú panvu a vykĺbenú bedro. Dieťa prišlo na svet pomocou cisárskeho rezu, ale narodilo sa už mŕtve. Podľa doktora novorodenec neprejavoval žiadne známky života.

Matka zomrela onedlho potom. Lekári sa ju pokúšali zachrániť vyše pol hodiny. „Viac ako tridsať minút resuscitácie matky bolo bezvýsledné,“ povedal Marin v sobotu.

Po ťažkých bojoch a chaose, ktorý počas ostreľovania Mariupolu v stredu nastal, doktori nezistili ani meno mŕtvej ženy. Pre jej telo si ale niekto prišiel, neskončila tak v masovom hrobe. Tie sa kvôli zvyšujúcemu sa počtu mŕtvych stále rozširujú.

Ukryl si Putin svoju údajná milenka Kabajevovú aj s deťmi vo Švajčiarsku?

 Iný príbeh s dobrým  koncom 

Ďalšia nastávajúca matka, ktorá musela počas ostreľovania byť z mariupolskej pôrodnice evakuovaná, vo štvrtok 10. marca naopak úspešne porodila. Mariana Višegirskaja pomenovala svoju novorodenú dcéru Veronika. Obe sú podľa doterajších informácií v poriadku.

Putin pozval moslimskú cudzineckú légiu na Ukrajinu!  Je ich až 16 tisíc, znie z Kremľa

Mariupol zostáva obliehaný aj v pondelok. Podľa ukrajinskej vicepremiérky Iryny Vereščukovej sa do mesta stále nedostal humanitárny konvoj. V prístavnom meste od začiatku vojny na Ukrajine prišlo o život už 2 187 miestnych obyvateľov.