Pri páde lavín v talianskych Alpách dnes na troch rôznych miestach prišli o život traja ľudia, ďalší človek zahynul pod masami snehu v rakúskom Vorarlbersku. Informovali o tom agentúry ANSA a APA.

Jednou z obetí lavín v Taliansku sa dnes stal 49ročný horský vodca a člen horskej služby Roberto Ferraris. Lavína ho zavalila pri skialpinistickom výstupe v oblasti Valtournenche v regióne Valle d ‘Aosta vo výške 2300 metrov.

Husté sneženie a nebezpečenstvo lavín uväznili vo švajčiarskom Zermatte 13 tisíc ľudí

Pri pešom výlete v stredisku Alpe di Siusi v Južnom Tirolsku lavína strhla 62ročný ženu, privolaní záchranári ju našli až za pol hodinu, v tom čase už ale bola mŕtva. Ešte živého sa naopak podarilo objaviť snowboardistu, ktorého sneh zasypal v alpskom stredisku Alagna v regióne Piemont. Muž však neskôr zomrel v nemocnici.

Českému snoubordistovi, ktorý spustil lavínu v Rakúsku hrozí väzenie, za všeobecné ohrozenie

V Rakúsku dnes pod lavínou zahynul šesťdesiatročný nemecký turista, ktorý so svojou manželkou schádzal z vrcholu cez 2000 metrov vysokého Hahnenköpfle v stredisku Kleinwalsertal. Pri zjazde strhli lavínu, ktorá muža zasypala. Záchranári ho našli až po hodine pátrania v hĺbke troch metrov.