Zachránili premrznutého muža, ktorý  sa nemohol už ani hýbať. Z muža sa vykľul hľadaný zločinec!

412

Niekoľko mesiacov úspešne unikal muž (61) pred spravodlivosťou. Neutiekol ale chladnému počasiu. Vonku natoľko premrzol, že dokonca nebol schopný pohybu! Prvá pomoc mu poskytli brnenskí strážnici, tú následnú hneď potom záchranári. Ďalšie starostlivosť bude mať zaistenú v jednej z tuzemských väzníc.

Obavu o zdravie ležiaceho muža na trávniku v centre Brna mal v noci na štvrtok náhodný okoloidúci, zavolal preto strážnikov. „Pri príchode hliadky bol muž pri vedomí a dýchal. Na otázky ale nereagoval a triasol sa,“ uviedla hovorkyňa strážnikov Markéta Skřivánková.

Vo Fínsku je zima a nuda, sťažujú si Iračania a rušia žiadost o azyl

Strážnici zistili, že muž je podchladený a každý čo i len najmenší pohyb mu robí veľký problém. Navyše mal zakrvavené pravé koleno. „Hliadka mu preto poskytla prvú pomoc a zavolala záchranárov, ktorí ho po ďalšom ošetrení odviezli do nemocnice,“ pokračovala Skřivánková.

Ste pripravení na lyžiarsku sezónu? Tak na takýto horor asi nie. V lyžiarskom areáli na lanovke sa zrazilo 5 kabíniek!

Potom mali strážnici konečne čas na to, aby zistili totožnosť premrznutého muža. „Vyšlo najavo, že ide o osobu v celoštátnom pátraní. Po ukončení hospitalizácie si ho preto prevezmú štátni policajti,“ dodala hovorkyňa strážnikov.

Chlapec musel v mraze pešo do školy. Ľudia z celého sveta mu za to poslali vyše 10 tisíc eur