Tragický osud mladej holandskej modelky Ivany Smit († 18), ktorej život vyhasol pádom z dvadsiateho poschodia, nedá pozostalým a priateľom stále spať. Kým polícia vyšetruje prípad ako nehodu, rodina si myslí, že išlo o vraždu.

 Noc  sexu a drog 

Všetko začalo odchodom Ivany do Kuala Lumpur, kde už predtým niekoľko rokov bývala. Po niekoľkých dňoch sa zoznámila s miliardárom Alexandrom Johnsonom (44) a jeho manželkou Lunou (31). Ivana boháča okamžite zaujala, a preto ju pozval do svojho hotelového apartmánu na swingers párty. V luxusnom apartmáne sa spoločne oddávali sexu a drogám. Bohatý pár tieto radovánky a neviazaný sex označil ako „progresívny vzťah“.

V dopoludňajších hodinách však po celonočnej párty plnej sexu vypadla nahá z dvadsiateho poschodia. Jej telo dopadlo na parapet v úrovni šiesteho poschodia. Trvalo päť hodín, než si jej bezvládneho tela niekto všimol a zavolal políciu. O udalosti boli Johnson so svojou manželkou informovaní o piatej hodíne popoludní. Polícii vypovedali, že v inkriminovanej dobe obaja tvrdo spali.

 Čo pitva  preukázala 

„Prebudila som sa po jednej hodine popoludní a našla som na zemi jej oblečenie, myslela som si, že Ivana odišla na dohodnuté fotenie a požičala si moje veci,“ oznámila kriminalistom Luna.

Pitva preukázala, že v tele dievčaťa sa nachádzali stimulanty ako kokaín aj silne halucinogénny ketamín. Obaja podozriví priznali, že si s Ivanou dali trojku a počas sexu užívali drogy. Polícia tak najskôr smrť Ivany označila za nehodu.

Tomu však odmietla uveriť rodina dievčaťa, ktorá do Kuala Lumpuru prišla. Otec po zhliadnutí identifikačných snímok obvinil Johnsona z uškrtenie svojej dcéry a polícia prípad znovu otvorila. Aj druhé vyšetrovanie uzavrelo prípad ako nehodu spôsobenú nadmerným užívaním drog.

 Zápasila o  život? 

Rodičia sa nehodlali vzdať a telo Ivany bolo prevezené do Holandska, kde bola vykonaná ďalšia pitva. Tá na rukách a hlave dievčatá objavila veľké modriny, ktoré boli spôsobené ešte pred jej smrťou, čo by mohli byť známky zápasu.

Niektorí hostia z okolitých izieb vypovedali, že z apartmánu počuli krik. Toto však manažérka hotela Vanessa Nayar odmietla s tvrdením, že si na žiadny hluk nikto nesťažoval. „Nič som nepočula a o smrti Ivany som sa dozvedela až z novín,“ povedala Rosalina Ismail, ktorá bola ubytovaná hneď vo vedľajšej izbe.

 Ďalšie  vyšetrovanie 

Nové dôkazy donútili kriminalistov v Európe prípad znovu otvoriť. Modriny na rukách a temene môžu znamenať, že bola dievča pred pádom v bezvedomí. „Nemôžem vylúčiť násilie, ale nedá sa s istotou povedať, že podliatina na temene dievčaťu spôsobila bezvedomie,“ tvrdí holandský lekár Van de Goot, ktorý vykonával pitvu.

Na swingers párty Ivana († 18) vypadla nahá z 20. poschodia

„Zranenie si mohla spôsobiť jednoduchým pádom, pretože je presne na mieste, kam sa buchnete, keď dozadu spadnete na zem. Modriny na rukách môžu byť dôkazom, že ju niekto držal za ruky a pomáhal, aby nespadla,“ doplnil.

K predchádzajúcim zranením aj osudnému pádu mohli naozaj prispieť drogy. Podľa pitvy užívala kokaín dlhodobo. Či už išlo o vraždu, alebo nehodu spôsobenú omamnými látkami, príbuzní a priatelia dievčatá sa teraz musia vyrovnať s odchodom mladého a krásneho dievčatá, ktorá mala celý úspešný život ešte len pred sebou.