Veľa nechýbalo a rozrezal by Dávidovi hlavu ako melón, Mohamed z Egypta. David sa totiž zastal napadnutého dievčatá a dorezaného kamaráta. Útočníkovi z Egypta hrozil až desaťročný trest za mrežami. Brniansky mestský súd ale za šialený útok udelil iba podmienečný trest!

Do Vianoc minulého roka chýbali len dva dni. V Brnenskej pasáži Běhounská pri diskotéke postávali mladí ľudia. Zrazu okolo nich prešla skupinka troch cudzincov z Egypta, Afganistanu a Libanonu, ktorí mali nemiestne poznámky na jednu z dievčat.

„Jeden z nich mal na mňa blbé reči. Kamarát sa ma zastal. Cudzinec sa hneď k nemu vrátil a začal mu vyhrážať, že ho zabije. Potom vytiahol nôž a kamaráta porezal. Zaútočili pritom na nás aj obaja jeho kumpáni,“ opísala útok Michaela.

 Útočil bez varovania a  kruto 

Keď to uvidel Dávid, išiel napadnutej dvojici na pomoc. Cudzinec z Egypta na neho okamžite zaútočil nožom a skoro mu rozrezal hlavu. „Ešte šťastie, že som stačil trochu uhnúť, inak by som prišiel o oko a zrejme aj o ucho,“ uviedol David.

Neuveriteľné! Sudca chce prepustiť Inda obvineného z brutálnej Braňovej vraždy

„Polícia v tejto súvislosti obvinila dvoch mužov z výtržníctva a jedného z ťažkého ublíženia na zdraví, vyhrážania a výtržníctva. Dvojici hrozia dva roky, tretiemu mužovi až desať rokov vo väzení,“ oznámila v decembri minulého roka hovorkyňa polície Andrea Cejnková.

 Cudzinci ponúkali  peniaze 

Pred mestský súd v Brne v stredu prišli útočníci v dobrej nálade, akoby tušili, že verdikt k nim bude milosrdný. „Začali nám ponúkať peniaze, aby sme sa mimosúdne vyrovnali, čo sme odmietli. Prešli to pokrčením ramien,“ povedal David.

 Dostali len  podmienku 

Keď potom sudkyňa potvrdila vo svojej reči, že sa cudzinci naozaj dopustili citovaných skutkov, a potom všetkým udelila iba podmienečné tresty, poranení mladíci len neveriacky krútili hlavami.

Bratislava nie je ľahostajná k smrti Filipínca Henryho.

Zaskočilo ich to hlavne u Mohameda. „Teraz už vie, že sa môže kedy chce navážať do báb a borca ​​rezať nožom,“ povedali obaja zhodne.