Tibor Gašpar je jedným zo svadobčanov, ktorí sa v júli zúčastnili svadby významného advokáta Marka Pary, medziiným obhajca podnikateľa Kočnera, na zámku Mcely v Stredočeskom kraji. A tiež je slovenským policajným exprezidentom, ktorý bol teraz zatknutý. Potvrdil to aj jeho syn – advokát Pavol Gašpar. Na zatknutie upozornili Aktuality.sk.

Elitná jednotka kriminalistov NAKA zadržala bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara a ďalšieho niekdajšieho popredného policajta, podľa portálu Aktuality.sk je dôvodom korupcie.

Zámok Mcely

Predseda strany Smeru-SD Robert Fico postup NAKA kritizoval. Na čele slovenskej polície stál Gašpar v čase vládnutia Smeru-SD. Na funkciu policajného šéfa rezignoval v roku 2018 po tlaku časti politikov a verejnosti, ktorá po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky požadovala na demonštráciách jeho odchod z vedenia polície.

Polícia zadržanie dvoch osôb pre podozrenie z korupcie potvrdila, detaily k prípadu neuviedla. V prípade druhého zatknutého sa jedná o bývalého vyšetrovateľa NAKA Romana Stahla.

Tibor Gašpar bol v júli hosťom svadby na zámku Mcely spoločne s expremiérom Robertom Ficom a bývalým ministrom vnútra Robertom Kaliňákom

Paktuje generálny prokurátor Maroš Žilinka s Ficom?

Po posledných voľbách z konca februára 2020, ktoré skončili porážkou Smeru-SD, polícia v rôznych kauzách obvinila napríklad pracovníkov justície vrátane sudcov, podnikateľov, ale aj predstaviteľov rôznych inštitúcií z čias predchádzajúceho dlhoročného vládnutia Smeru-SD.

Gašpar čelí stíhaniu aj v inej kauze, ktorá súvisí s podozrením zo zneužívania polície. Naopak vlani generálna prokuratúra zrušila Gašparovo obvinenie, ohľadom možného zneužitia polície napríklad proti niekdajšiemu prezidentovi Andrejovi Kiskovi. V tejto kauze prokuratúra zastavila stíhanie aj Fica, Kaliňáka a jedného podnikateľa.

Chcel pán Fico prirovnať demonštrujúcu ulicu ku kriminálnikom?

 Fico obviňuje všetkých,  čo niesu s ním 

Ku Gašparovmu zatknutiu sa už na sociálnej sieti vyjadril aj samotný Fico. Označil ho za prejav drzosti a zúfalstva NAKA a elitnej zložky prokuratúry. Podľa neho k takémuto útoku na najsilnejšiu opozičnú stranu šesť týždňov pred voľbami neexistuje žiadny iný dôvod ako poškodenie Smeru-SD.

Premiér Fico žiada sestry, ktoré odišli z nemocníc, aby sa vrátili naspäť do práce.

„Zadržanie kandidáta Smeru-SD na vysokom mieste na kandidátke pre voľby do NRSR Tibora Gašpara je len prejavom zúfalstva a chrapounstva NAKA a ÚSP, do posledného okamihu slúžiacich politickému zadaniu zlikvidovať opozíciu,“ myslí si Fico.