Brutálnym spôsobom zabil dvoch zatúlaných psíkov Bruna a Maxa neznámy tyran pri obci Polomka. Psy najskôr zastrelil, potom z auta vytiahol popruhy, ktorými im zviazal nohy, a ťahal ich za terénnym autom! Zúfalý majiteľ psov Kristián s rodinou teraz hľadá svedkov, ktorí barbarský čin videli.

Bruno
Pred tromi dňami sa Kristiánovi a rodine zatúlali dva psy Max, ktorému mal jeden rok a bol to dobrý stopár, a Bruno, ktorý mal už trinásť rokov. Rodina psíkov hľadala od skorého rána, ale márne. Nikde ich nemohli nájsť. „Psy odišli 8. mája a my sme ich neúnavne hľadali. Sedem ľudí nás hľadalo fyzicky, v autách a na bicykloch, cez sociálne siete a telefóny,“ napísal na sociálnu sieť facebook Kristián s tým, že o niekoľko hodín neskôr prišla radostná správa. „Konečne, v rovnaký deň, len o pár hodín neskôr, prišla správa, že boli nájdení,“ napísal Kristián. Psíci boli videní pri lyžiarskom vleku v miestach, kam s nimi majitelia chodievali na prechádzky.
„Ďakujeme dobrým ľuďom z Polomky, ktorí nám dali vedieť, že náš jednoročný Max a jeho adoptívny otec, trinásťročný Bruno, ktorý ho vychoval od narodenia, odpočíval po dlhej ceste pri lyžiarskom vleku Bučník. Ležali na tráve pri terase, kde si domáci obyvatelia obce a turisti užívali pekného počasia,“ dodal s tým, že obaja boli vycvičení, teda by boli schopní vrátiť sa sami domov.
Avšak staršie Bruno bol zrejme po dlhej ceste unavený a verný Max ho nechcel nechať samého. „Možno len dúfal, že im niekto z nás príde na pomoc, veď sme sem s Maxom chodili pravidelne. Inak si nevieme predstaviť fakt, že tam ležali v tráve údajne okolo dvoch hodín. Nestalo sa, nestihli sme to,“ píše Kristián s tým, že skôr sa k nim dostal niekto cudzí, ktorého zrejme psy obťažovali.

Neskutočná ľudská krutosť: Na kosť vychudnutého psa pohodili pred bránou útulku!

Muž, ktorý psíkov zabil brutálnym spôsobom mal údajne prísť zeleným terénnym vozidlom a popravil ich strelou do oka. „Potom vytiahol popruhy z auta, aby im uviazal nohy. Zavesil popruhy za ťažné zariadenie a ťahal ich smerom k lesu. V lese odzviazal psov od ťažného zariadenia a zatiahol do strmej rokliny, kde ich zahádzali vetvami, aby neboli vidieť. Určite veľa občanov pozná tohto, záchranca ‘našich psov,“ uviedol Kristián na sociálnej sieti a dodal, že žiada všetkých svedkov, aby kontaktovali rodinu alebo priamo polícii.