Zavraždeného krypto magnáta našli rozsekaného v záchode!

654

Keď prišli inštalatéri do jedného z bytových domov v bulharskej Sofii opraviť upchatý odpad, s hrôzou zistili, že vo vnútri záchodu sú kusy ľudského tela. Zakrátko vyšlo najavo, že sa jedná o úspešného americko-bulharského občana a krypto magnáta Christiana Peeva (†41). Hlavným podozrivým je podľa polície bývalý barman a priateľ obete Vesco Valchynov.

Christianovi Peevovi sa po absolvovaní prestížnej vysokej školy podarilo preniknúť do sveta kryptomien a nazbierať zakrátko značné bohatstvo. Okrem luxusného vozidla mal muž na konte aj milióny vo virtuálnych menách. Nadobudnutý majetok navyše Peevovi nerobilo problém zdieľať so svojimi priateľmi na bujarých večierkoch a oslavách. Práve tam asi stretol aj svojho vraha.

Únos a mučenie kráľa kryptomien, za podvod v miliónoch eur

Barman Vesco Valchynove sa Peevom rýchlo skamarátili. Boháč priateľovi dokonca pomohol preniknúť do sveta kryptomien a Valchynov si založil aj vlastnú spoločnosť na obchod s virtuálnymi menami. Podľa denníka The Mirror začal Peevovi množstvo peňazí po pár rokoch závidieť a svoju žiarlivosť sa rozhodol vyriešiť najhorším možným spôsobom.

 Kosti a hlavu  zakopali 

Všetko sa odohralo 8. augusta v barmanovom dome. Na záberoch z bezpečnostnej kamery je vidieť, ako boháč vchádza do Valchynovho domu v bulharskej Sofii. Jeho odchod už ale kamery nezachytili. Američan bol svojim priateľom ubitý činkou na smrť. Jeho bezvládne telo potom Valchynov rozsekal na niekoľko kusov, ktoré spláchol do záchodu. Kosti a hlavu spoločne s komplicom následne zakopal.

Peevov príbuzný polícii o dva dni neskôr nahlásil jeho zmiznutie. Vďaka rýchlej práci kriminalistov a záznamom z kamier sa podarilo po niekoľkých dňoch zadržať podozrivého Valchynova v hotelovej izbe. Jeho komplic Konstantin Subotinov pri zatýkaní priznal, že v okolí hotela sú zakopané zvyšky Peevových pozostatkov.

Muž deväť rokov prehľadáva hory odpadu, aby našiel stratené bitcoiny

 Argentínčana našli v  kufri 

Polícia teraz prípad vyšetruje. Valchynovi hrozí 15 až 20 rokov odňatia slobody, prípadne doživotia. Komplic by za spolupáchateľstvo mohol dostať až päťročný trest.

Len pred pár dňami bol nájdený mŕtvy ďalší úspešný krypto magnát. Telo Argentínčana Fernanda Péreza Algabu (†41) našli na konci júla v parku Ingeniero Budge v Buenos Aires dve deti. Algabyho telo podobne ako v prípade Peeva rozsekané na kusy a napchaté do červeného kufra. U zavraždeného Argentínca ale polícii stále chýba hlavný podozrivý.