Prežila sexuálne obťažovanie a obchodovania s ľuďmi. Teraz Alexis Martinová (22) z USA bude prepustená z väzenia. Odpykávala si trest najmenej 21 rokov za to, že sa údajne mala podieľať na vražde muža, ktorý ju celý život predával, bil a znásilňoval.

Prepustenie Alexis potvrdil guvernér štátu Ohio Mike DeWine s tým, že priamo súvisí s obrovskou expanziou koronavírusu do väzníc po celých Spojených štátoch amerických. Väčšina štátov preto siahla na prepustenie niektorých väzňov, ktorí nepredstavujú pre spoločnosť takú hrozbu.

 V čase činu mala iba  15 rokov 

Alexis Martinová si vo väzení odpykávala trest odňatia slobody na najmenej 21 rokov, pretože sa mala podieľať na vražde človeka, ktorý ju predával na sex a mučil. V čase činu, keď mala iba 15 rokov, sa niekto vlámal do domu, v ktorom ju otrokár držal, a ona usúdila, že je to skvelá príležitosť k úteku. Zo zlodejov sa ale vykľuli násilníci a jeden z nich Alexis znásilnil, medzitým čo ten druhý zastrelil jej väzniteľa Angela Kerneyho.

Trinásť ročné dievčatko niekto znásilnil a zavraždil, pokiaľ bola jej mama na nákupe!

Sudca žiaľ vtedy videl aj so štátnym zástupcom vec úplne inak. Obaja usúdili, že sa Alexis musela podieľať na plánovaní lúpežného prepadnutia, a bez toho, aby stisla spúšť, ju odsúdili za vraždu. Teraz ale konečne môže ísť na slobodu.

„Táto úžasná a skvelá osoba si konečne bude môcť prežiť svoj život,“ povedala právnička Sasha Naimanová, ktorá pre Alexis pracuje od roku 2018 takzvane pre bono, čiže iba za účelom získania skúseností a dobrého mena, nie financií.

Deväť mesiacov väznil a znásilňoval školáčku. Očakával, že príde koniec sveta.

Podľa guvernéra DeWina teraz Martinová poputuje do zariadenia, kde bude pod dohľadom, pretože sa predsa len jedná o dievča, ktorá si prešla silnou traumou. To, že nebude nebezpečná pre spoločnosť, berie údajne na svoju zodpovednosť.

Úradníci ju zabudli vo väzení, po 19 rokoch ju vyslobodil jej syn