Zazneli výstrely a potom sme našli už len úlomky kostí a vytrhnuté tkanivo! Opísala nešťastná majiteľka troch feniek barzoja

137

Polícia Českej republiky šetrí brutálny prípad podozrivého úmrtia hneď trojice feniek rasy Barzoj. Majiteľke zvieratá utiekli. Po sukách sa potom zľahla zem. Neskôr našli ich pozostatky neďaleko troch obrích škvŕn od krvi. Spolok majiteľov rasy Barzoj organizuje pre majiteľov psov zbierku.

K úteku feniek došlo podľa majiteľky, pani Vaníkovej, približne okolo piatej hodiny popoludní v obci Bžany na Teplicku v sobotu 27. marca. „Napadli potom psíka asi hodinu potom. Fenky videli ľudia po tomto konflikte utekať smer Mošnov,“ uviedla majiteľka, ktorá následne zažila to, čo nechce zažiť žiaden chovateľ psov.

Pes vypálil pánovi broky do zadnej časti tela pri poľovačke na kačice v USA – St. City

Podľa majiteľky boli následne počuť v obci výstrely a po jej psoch sa zľahla zem. V nedeľu potom miestni našli tri veľké škvrny od krvi, v nich úlomky kostí, vytrhnutú tkanivo a tiež psiu srsť. „Všetko sme nafotili, okolie dôkladne nafotili, tela bohužiaľ zmizli. Dodnes sa nenašli. Po dvojdňovom naliehaní nás prijala polícia,“ povedala spolku Borzoi Rescue majiteľka, ktorá nemôže nič viac uviesť kvôli vyšetrovaniu.

Krutý sadista utýral psa na smrť! Polovicu jeho znetvoreného tela potom zavesil na strom – St. City

Nešťastie je tak o to väčšie, že jedna z fenek bola podľa majiteľky gravidné. Aj preto sa spolok rozhodol pre pani Alenu vypísať verejnú zbierku. Výťažok bude použitý na advokáta či prípadnú odmenu na dolapenie toho, kto zvieratá zrejme pripravil o život.
Malé srnča vydesil a prehnal niečí pes. Mláďatko potom umrelo bez pomoci v hlbokom snehu – St. City