Žena, ktorá dobodala „tyranského“ manžela, povedala: „Väzenie je teraz lepšie ako môj doterajší život“

"Snažila som sa ho bodnúť do srdca, ale on ho nemá."

706

Prokurátor uviedol, že Penelope Jacksonová počas telefonátu, ktorý uskutočnila hneď po vypuknutí násilia v malej vidieckej dedine Berrow vo Somersete, hovorila pokojne.

Žena, ktorá smrteľne bodla svojho „tyranského“ manžela, povedala do telefónu obsluhe hovorov: „Snažila som sa ho bodnúť do srdca, ale on ho nemá“, keď ležal umierajúci.

Pred porotu sa postavila na začiatku súdneho procesu Penelope Jacksonová (66), ktorá trikrát bodla svojho manžela Davida Jacksona kuchynským nožom po tom, ako tvrdila, že sa s ním už nemôže zmieriť. Povedala operátorom hovorov, že potrebuje cestu von z toho, čo opísala ako „zneužívajúci vzťah“.

Keď sa jej spýtali, kde sa nachádza, povedala: „Som v kuchyni a krvácajúci čaká na smrť s trochou šťastia.“

Slovenskí policajti zadržala sériového vraha Jána K. podozrivého zo 4 vrážd! Bránil sa samopalom

Prokurátori uviedli, že Jacksonová hovorila pokojne počas telefonátu, ktorý sa uskutočnil hneď po vypuknutí násilia v malej vidieckej dedine Berrow v Somersete.

Odhalila, že pod vankúšom držala dotyčný nôž a dodala: „Snažila som sa ho bodnúť do srdca, ale on ho nemá.“

Pár bol ženatý od roku 1996 a prokurátori uviedli, že priatelia a rodina verila, že majú šťastný a normálny vzťah. Súd sa však dopočul, že polícia bola privolaná tesne pred Vianocami minulého roka, keď ju poranil na rukách a nechal ju s odreninami a modrinami.

Ženu odsúdili za nakrútenie videa s medveďom

A 13. februára tohto roku ho obžalovaná smrteľne zranila, keď tvrdila, že „má toho dosť“.

Prokuratúra začala proces na korunnom súde v Bristole tým, že prehrala hovor na číslo 999, ktorý začal tým, že pán Jackson povedal operátorovi, že bol bodnutý. Obžalovaná potom schmatne telefón a údajne odmietla pomôcť svojmu manželovi, keď ležal krvácajúci na kuchynskej podlahe.

Povedala: „Zabila som svojho manžela, pretože mám toho dosť. Mohla by som ísť a znova ho bodnúť. Som v salóniku, on je v kuchyni krvácajúci a čaká na smrť so šťastím.“

Brutálna vražda v miliónovej vile! Polícia obvinila z dvojnásobnej vraždy dcéru

 „Vyhrážal sa mi predtým,
ale teraz sa mi už nevyhráža.“ 

Opakovane hovorí operátorovi, že nechce žiadnu pomoc.

„Nepomôžem mu,“ dodala. „Viem, že sa to nahráva. Skladám, ale už mám dosť zneužívania a škaredosti. Neurobím nič, aby som mu pomohla.“

Dodala, že si zaslúži všetko, čo mu urobila. Aj keď prijala všetko, čo jej prišlo do cesty, povedala, že „by mohla ísť a urobiť to znova“.

Raz som to urobila a potom povedala:Nebodla som ho len raz, urobila som to ešte dvakrát,“ povedala. „Raz som si myslel, že som bodla jeho srdce, ale on ho nemá. A potom dvakrát do brucha.“

Zomrela gorilia celebrita Ndakasi, ktorá sa preslávila fotkou so strážcom národného parku

Obžalovaná povedala operátorovi, že boli na zoom hovore so svojou dcérou a zaťom a mali krásne jedlo predtým, ako „odišiel“.

Dodala: „Viem, čo som urobila. Viem, že mu chceš pomôcť, ale bohužiaľ nie. Už mám dosť. Mohla by som ho dokonca ísť bodnúť do chrbta.

„Súhlasím s tým, že je to hrozné riešenie, ale je to pre mňa jediná cesta von. Chcem ho dostať zo svojho života. Skončím vo väzení, ale teraz je to tam lepšie ako môj život.“

Vrahovia, ktorí zomreli hroznou smrťou za mrežami! Boli dobodaní, alebo zabitý visiacim zámkom

Na otázku záchranára, či chce, aby zomrel, odpovedala: „Nie, keď som začala, ale teraz chcem len cestu von.“

Policajti prišli a zatkli ju pre podozrenie z vraždy. Jacksona sa nepodarilo zachrániť a zomrel v dôsledku bodných rán, neskôr sa objavili posmrtné zranenia.

Prokurátor Christopher Quinlan povedal: „Bolo asi 9 hodín večer 13. februára, keď David Jackson zavolal záchrannej službe a povedal im, že bol bodnutý. Povedal, že ho dobodala jeho žena. Potom prevzala hovor Penelope od Dávida a na 18 minút bola pokojná, rozhodná a podľa jej slov nebola ochotná mužovi pomôcť.“

„Vytrvalo odmietala dodržiavať pokyny operátora vrátane záchranára, ktorý prišiel na volanie, aby sa pokúsila zachrániť svojho umierajúceho manžela. Polícia za účasti lekára, sa pokúsila zachrániť jeho život, ale strata krvi bola príliš veľká.“

Slávny lovec ľudí, zvaný Pes! Ide po priateľovi zavraždenej influencerky!

Porota si vypočula, že obžalovaná bola obvinená z vraždy, čo ona popiera, ale prijala zabitie.

Pán Jackson, ktorý bol vysoko hodnotený v Kráľovskom logistickom zbore predtým, ako sa presťahovali na ministerstve obrany. Pani Jacksonová bola na dôchodku predtým bola účtovníčkou na ministerstva obrany a ministerstve pre medzinárodný rozvoj.

Quinlan povedal, že sa stretli prostredníctvom svojej práce v armáde a žili v Nemecku mnoho rokov predtým, ako sa usadili v Somersete.

Povedal, že počul od niekoľkých menovaných rodiny a priateľov, že ich manželstvo sa zdalo byť „normálne a šťastné“.

Jackson mal niekoľko zdravotných problémov vrátane toho, že mal voperovaný stimulátor mozgu na kontrolu otrasov. 21. decembra minulého roka navštívil nemocnicu na rutinné stretnutie v nemocnici pre toto zariadenie – dva dni pred prvým policajným incidentom, ktorý mohol ovplyvniť jeho správanie.

Keď to obžalovaná v tom čase nahlásila polícii, povedala im, že je to „mimo jeho zvyklosti“, povedal Quinlan porote.

Pojednávanie, ktoré by malo trvať dva týždne, pokračuje.