Thajská polícia oznámila, že v utorok zadržala ženu podozrivú z vraždy 12 priateľov a známych, ktorých otrávila kyanidom. Policajti Thajku dopadli vďaka rodine jednej z obetí, ktorá zomrela počas výletu s podozrivou.

O prípade možného chytenia zákernej sériovej vrahyne informuje server BBC. Polícia sa domnieva, že žena menom Sararat Rangsivutchapónová zabila ďalších 11 ľudí, vrátane svojho expriateľa. Podľa vyšetrovania zrejme vraždila z finančných dôvodov. Žena obvinenie odmieta, thajské úrady ju odmietli prepustiť na kauciu.

Giulia Tofana bola najväčšia sériová vrahyňa, otrávila 600 mužov

Žena pred dvoma týždňami cestovala s kamarátkou do provincie Ratčaburí západne od Bangkoku, kde sa zúčastnili budhistického ochranného rituálu pri rieke. Žena krátko potom skolabovala a zomrela na brehu vodného toku. Keď bola nájdená, chýbal jej telefón, peniaze a tašky. Pri pitve boli v jej tele odhalené stopy kyanidu.

Úrady bez ďalších podrobností uviedli, že ďalšie obete zomreli podobným spôsobom. Vraždy podľa nich začali v roku 2020. Polícia zatiaľ neidentifikovala všetky obete, ale uviedla, že medzi mŕtvymi sú aj dve policajtky a bývalý priateľ ženy. Rangsivutchapónová všetky obete poznala.

Pre 120 tisíc eur Terézia (69) otrávila tri ženy, ktorým dlhovala tie peniaze. Súd ju poslal na 25 rokov za mreže!

Ženu k činom pravdepodobne dohnali finančné dôvody. Jedna z jej priateliek, ktorá sa tiež stala terčom útoku, jej požičala 250 000 bahtov (6 500 eur), uviedla polícia. Žena sa po obede so Sararatom povracala a omdlela, ale prežila.

Príbuzní obetí tiež nahlásili zmiznutie šperkov a hotovosti. V čase úmrtia však nemali podozrenie na cudzie zavinenie, uviedli policajti, ktorí naznačili, že zhromažďovanie dôkazov by preto mohlo predstavovať problém. Niektoré telá tiež už boli spálené.

Mary Blandyová otrávila svojho otca smrtiacim „elixírom lásky“

Stopy kyanidu je v tele možné objaviť aj niekoľko mesiacov po úmrtí, pokiaľ bolo použité smrteľné množstvo. Jed ochudobní telesné bunky o kyslík, čo môže vyvolať infarkt. Medzi prvé príznaky otravy patria závraty, dýchavičnosť a vracanie.

Používanie kyanidu je v Thajsku prísne regulované. Osobám, u ktorých sa zistí, že k jedu majú neoprávnený prístup, hrozia až dva roky väzenia.