Žena navštívila tajomných Sentinelov, ktorí nedávno zabili Johna Chau, neuveríte, ako to dopadlo

2596

Svetové médiá informovali o izolovanom kmeni Sentinelov, ktorý je údajne krvilačný a zabije každého, kto na ich ostrov zavíta. Dôkazom bola nedávna smrť Johna Chau, ktorý chcel Sentinelcom kázať o Ježišovi Kristovi. Úrady vstup na ostrov zakazujú, nechce sa tam ani polícii pre Chauovo telo. Avšak pred 27 rokmi sa na ostrov dostala žena z Indie a nestalo sa jej vôbec nič.

Madhumala Chattopadhyayová viedla na ostrov expedíciu. Sentinelov chcela kontaktovať a spoznať ich spôsob života. Nešlo o misionársku, ale vedeckú výpravu, ale pre Sentinelov v tom ťažko mohol byť rozdiel. Ak platí to, čo o nich hovoria dnešní experti a úrady, Chattopadhyayová mala byť mŕtva. Lenže nebola a nehrozilo jej po celý čas ani žiadne nebezpečenstvo.

Zavraždený misionár chcel svojím činom na našu planétu zoslať apokalypsu!

„Za šesť rokov, čo som sa venovala výskumu divokých kmeňov v oblasti Andamanského súostrovia, sa mi ani raz nestalo, že by sa ku mne niekto správal zle. Tieto kmene sú primitívne z technologického hľadiska, ale z hľadiska sociálneho sú ďaleko pred nami,“ hovorí Chattopadhyayová.

Misionár chcel domorodcov obrátiť na vieru. Rozstrieľali ho šípmi a vliekli ho v slučke za sebou

Chattopadhyayová skúmala nielen Sentinelov, ale aj ďalšie divoké kmene, ako sú Jarawovia, Ongovia alebo Shompenia. Jarawovia sú z trojice spomenutých najcivilizovanejší a udržiavajú kontakty s vonkajším svetom.

Medzi Sentinelov jej veľa pomohli dary v podobe kokosov. Akonáhle člny jej expedície priplávali k brehu, všetci začali hádzať do vody kokosy, aby ukázali, že prichádzajú v mieri a prinášajú so sebou dary. Sentinelovia začali kokosy z vody zbierať. Chattopadhyayová sa potom premiestnila z člna do vody a pohybovala sa medzi Sentinelov sbierajúci kokosy. Pri ďalších návštevách ostrova potom Sentinelia priamo liezli do člnov a brali si z nich koksy. Podľa Chattopadhyayovej bolo kľúčovým faktorom aj to, že bola žena. Sentinelovia sú k ženám pomerne galantný a priateľskí, je proti ich povahe im ublížiť.

Podobný spôsob zoznamovania použila aj pri návšteve kmeňa Jarawov. Aj tam zabrali kokosy a následne došlo k veľmi priateľskému kontaktu. Expedícia Chattopadhyayovej je doposiaľ jediným novodobým mierumilovným kontaktom so Sentinelmi. Naďalej platí, že tento kmeň je skutočne nepriateľský voči nezvaným cudzincom.