Žena nechala neznámeho muža nabiť si telefón. Ten ju na oplátku zabil a nasťahoval sa do jej domu.

683

Dobrosrdečná pani Julia Anne Cooperová (†55) neznámemu mužovi ponúkla, nech si u nej v aute dobije telefón. Od tej doby ju nikto nevidel. Po čase si susedia všimli odkazu na jej dverách, ktorý ostatných informoval o jej náhlom odchode. Po niekoľkých týždňoch policajti však našli jej telo pohodené uprostred buše.

Nikto z Júliinho okolia by nechcel upierať jej právo na lásku, ale všetkým jej náhly odchod pripadal veľmi podozrivý. Susedia si čoskoro všimli podivných návštev neznámeho muža v jej dome na predmestí austrálskeho Perthu, avšak po Júlii akoby sa zľahla zem. Niečo zjavne nebolo v poriadku. Postupom času desivá pravda vyplávala na povrch.

Júliina Toyota, ktorou mal vrah odísť z miesta činu.

Júlia žila už niekoľko rokov sama. Jej deti už vyrástli a založili si vlastné rodiny. Medzi svojimi priateľmi bola známa svojou bezbrehou ochotou. Ponúkala pomoc každému, kto ju práve potreboval – aj úplne neznámym ľuďom. Rozprávalo sa o nej, že ak si od niekoho požičala pár dolárov, vždy mu vrátila dvojnásobok. Jej štedrosť ju bohužiaľ stála život.

 Nikým nečakaný  odchod 

V osudný deň sa Julie vydala do hotela Saint George v rodnom Perthe. Tu sa stretla s vodičom kamiónu Mathew Hemsleyem (33), ktorý sa jej spýtal, či nevie, kde by si mohol nabiť telefón. Julie mu ihneď ochotne ponúkla, že si ho môže nabiť v jej aute.

Niekoľko dní potom sa na dverách Júliinho domu objavil lístok s nápisom: „Milí priatelia, odišla som na dva týždne preč so svojím novým partnerom.“ O akého priateľa sa malo jednať, však nikto nevedel. O jej byt sa v tom čase mal starať neznámy muž, ktorý sa susedom predstavil ako Mathew Hemsley. Jeho správanie však bolo všetkým viac ako podozrivé, nakoľko sa vozil v jej milovanej Toyote.

Sympatickú Christine znásilnili a zavraždili! Páchatelia po čine „vyvádzali“ na Miami Beach

Keď bol jedného dňa dom prázdny, sused sa vydal na prehliadku. Skrze okno uvidel v kuchyni strašný neporiadok: ohorky, prázdne fľaše od piva a pohádzané obaly od jedla z fast foodu. Vedel, že takýto bodrel by sa Julii vôbec nepáčil, a pojal ďalšie podozrenia.

Potom, čo Júlia zmeškala dohodnuté schôdzky u lekára, rozhodol sa ju jej syn navštíviť. Doma našiel len hrozný neporiadok a neznámeho muža, ktorý sa o tento chaos mal starať. Znepokojený stavom udalostí, nahlásil matkino zmiznutie polícii.

 Telo v  buši 

Polícia si Hemsleyho pozvala na výsluch asi tri týždne po tom, čo bola dobrosrdečná žena naposledy videná. Vyšetrovateľom tvrdil, že je Juliiným bývalým milencom. Avšak nedávno sa spolu rozišli a ona sa presťahovala do Sydney k svojmu predošlému partnerovi.

O týždeň neskôr policajti našli Júliino telo pohodené v rokline uprostred buša východne od Perthu. Okrem toho, že ju neznámy vrah uškrtil, tak ju aj znásilnil. Využil Hemsley iba možnosť žiť ďalej v prázdnom dome, bez toho aby vedel o jej tragickom osude, alebo sa Júliin vrah presťahoval priamo do bytu svojej obete?

Krásna dozorkyňa sa zamilovala do vraha a znásilňovače. Myslela si, že ho zmení, ale on jej zabil dcéru (†13)

Polícia ihneď začala vyšetrovanie vraždy a vyšetrovatelia začali zhromažďovať dôkazy k objasneniu okolností Júliinej smrti – s hlavným podozrivým Hemsleym. Hneď spočiatku všetko nasvedčovalo tomu, že sa s ním Julie stretla v deň jej smrti.

Hemsley však obvinenia z vraždy ostro poprel. Policajti ho však konfrontovali s informáciami získanými z navigačného systému nachádzajúceho sa v Juliinej aute, ktorým v čase jej zmiznutia Hemsley navštívil osudnú roklinu. Muž potom zmenil svoju výpoveď.

Povedal, že spolu išli do pustej buši kvôli sexuálnym radovánkam. Júlia si nechala okolo krku uviazať obojok ako súčasť sexuálnej praktiky. Postaršia žena ho prosila, nech ju počas milovania neprestáva škrtiť. Držal ju však príliš tesne, ona prestala dýchať a skolabovala. V panike potom odhodil bezvládne telo do rokliny. Kvôli čiernemu svedomie sa na miesto ešte raz vrátil. Vyšetrovatelia jeho verzii však nechceli veriť. Zatkli ho a obvinili z vraždy.

Maria prežila pod hromadou mŕtvol, len preto, že predstierala smrť! 

 „Skazený a  nemilosrdný“ 

Presnú príčinu smrti sa počas súdnej pitvy nepodarilo stanoviť, ale bolo jasné, že žena bola sexuálne zneužitá a uškrtená. Hemsleyho výpoveď pokrivkávala v mnohých ohľadoch. Ak Júliina smrť bola nehoda, prečo sa potom presťahoval do jej domu? Prečo milenkine telo kruto odhodil do rokliny?

Obžaloba uviedla, že Júlia bola známa svojou ochotou a dôverčivosťou, ktoré muž zneužil. Porota odmietla Hemsleyho tvrdenie, že sa žena udusila počas sexu, a uznala ho vinným z vraždy.

Súd ho právoplatne odsúdil na doživotné väzenie. Až po 23 rokoch výkonu trestu možno uvažovať o jeho podmienečnom prepustení. Sudca však dodal, že Hemsley predstavuje nebezpečenstvo pre celú verejnosť, a nazval ho „mravne skazeným a nemilosrdným“.

Austrália pritvrdzuje s prisťahovalcami, odsunie ich do Kambodže