Žena pôjde na 8,5 roka do väzenia za zabitie tyrana

2459

Martina Kulíšková (31) dlhé tri roky čakala na vynesenie rozsudku. Podľa obžaloby zavinila smrť svojho partnera. Ten ju ale podľa obhajoby tri roky bil a týral. Najprv súd Kulíškovú poslal za mreže na štyri roky, potom ju dvakrát oslobodil a nakoniec jej naparil 8,5 roka nepodmienečne!

Kulíšková pred súdom uviedla, že ju partner tri roky bil a psychicky týral. Skôr povedala, že na ňu pri jednej z hádok vytiahol nôž, a dokonca sa ju pokúsil topiť vo vani. Chcela sa s ním preto niekoľkokrát rozísť. Spory vyvrcholili v roku 2014, keď podľa obžaloby bodla partnera nožom do ramena. Než stihli prísť zdravotníci, vykrvácal.

Obhajoba pritom upozornila, že z výsledkov vyšetrovania nie je jasné, čo spôsobilo ranu na mužovom ramene. Muž sa vraj mohol nabodnúť aj na črep zo sklenených dverí, ktoré sa pri hádke rozbili.

Krajský súd v Brne poslal ženu v roku 2014 na štyri roky do väzenia za ublíženie na zdraví s následkom smrti. Olomoucký vrchný súd ale prípad vrátil späť. Potom krajský súd dvakrát zbavil Kulíšková viny kvôli údajným rozporom a nejasnostiam v dôkazoch.

Nakoniec po opakovaných zásahoch vrchného súdu a zmene senátu uložil krajský súd žene 8,5 roka nepodmienečne. Verdikt teraz potvrdil aj Ústavný súd.