Žena sa na dovolenke zabuchla v skrini, našli ju mŕtvu po týždni

1645

Táto kuriózna smrť sa stala v anglickom Walese. Elizabeth Mary Isherwoodová († 60), ktorá sa na dovolenke ubytovala v rezorte Plas Talgarth. Bývalá policajtka išla zrejme večer na záchod, a keď sa vracala, pomýlila si dvere a zostala uväznená vo vetracej skrini, ktorú britské domácnosti využívajú na sušenie oblečenia. Z pasce sa už nedostala von a mŕtvu ju tam našiel údržbár hotela.

Elizabeth Mary Isherwood odišla na prázdniny do Walesu do luxusného rezortu Plas Talgarth v Penna vlani v septembri. Deň predtým, než odcestovala do rezortu, bola na poháriku so svojím exmanželom. „Mary a ja sme boli v piatok na poháriku, než odišla na dovolenku,“ povedal jej exmanžel Clive Isherwood pre Metro.uk.

Do rezortu pricestovala podľa rodiny v sobotu ráno a predtým, než sa prihlásila, si šla zaplávať. Čo sa však onoho večera stalo, je záhadou. Rodina sa domnieva, že Elizabeth išla večer na záchod a potom, čo sa vracala do postele, si pomýlila dvere a omylom sa zavrela do vetracej miestnosti. Tá sa v britských rodinách využíva na sušenie bielizne.

„Nebohá žena išla v noci pravdepodobne na toaletu a omylom sa zavrela vo vetracej skrini, ktorú už potom nemohla otvoriť. To sa dá totiž urobiť len zvonku. Uviazla v uzavretom priestore, a to sa jej stalo osudným,“ uviedol vyšetrovateľ Dewi Pritchard Jones. Dvere sa za ňou zabuchli a nešli otvoriť. Žena sa snažila dostať všetkými silami von, čomu tiež nasvedčujú diery v stene.

Ostatní návštevníci rezortu potvrdili, že počuli z jej izby rany, ale domnievali sa, že tam prebiehala údržba. Elizabeth sa snažila dostať von celých dvadsaťštyri hodín. Jej telo bolo objavené až o týždeň neskôr. Našiel ho údržbár. „Jej telo bolo nájdené až v deň, keď sa mala odhlásiť, čo bolo o týždeň neskôr. Teda toto sa stalo v deň jej príchodu,“ uviedol jej exmanžel. Elizabeth zomrela na podchladenie.