Žena sa stratila v brazílskom pralese. Prežila len tak tak Energiu vraj získavala zo slnka a hovorila s rastlinami

578

V roku 2018 preletela britskými médiami správa o dvadsaťsedemročnej žene, ktorá sa stratila v brazílskom pralese. Po nájdení sa novinárom zverila s veľmi zvláštnymi zážitkami. Okrem iného vraj hovorila s rastlinami.

Britka Katherine Brewster bola súčasťou hippies komunity Dom Jose v brazílskom štáte Rio Grande do Sul. V deň, keď sa stratila, si išla údajne zameditovat do lesa. Keď sa po niekoľkých hodinách nevracala, spustilo sa rozsiahle pátranie. Až po piatich dňoch sa záchranárom podarilo slabú a od hmyzu pohryznutú ženu nájsť. Na prekvapenie všetkých im oznámila, že sa do hlbín nebezpečnej džungle vydala dobrovoľne. „Posledné tri mesiace som dostávala božské správy, aby som odišla do divočiny. Pripravovala som sa na to mesiac. Naučila som sa, ako sa živiť slnkom, a tridsať dní som nič nejedla,“ povedala.

Vpred ju vraj viedlo morfogenetické pole. „Automaticky som vedela, kam ísť a čo robiť. Vôbec som nemusela premýšľať, moje telo vedelo, kam mieri. Cítila som sa ako zviera. Zvieratá tiež nepremýšľajú, ale vedia, čo majú a nemajú jesť. Tak to bolo aj u mňa, bolo to ako inštinkt. prihovárali sa ku mne rastliny, ktoré mi hovorili, čo môžem jesť, z čoho si urobiť čaj, čo pomôže na ranu. Oznámenie ku mne prichádzali v slovách. Akoby som s rastlinami viedla konverzáciu.“

Ako jediná prežila pád lietadla, potom 11 dní blúdila pralesom

Nažive ju okrem slnka udržiavala strava z limetiek, bergamotu a jazmínového koreňa. Jaguárov ani anakondy počas svojho pobytu v džungli nevidela, zato ju napádali komáre, osy a mravce. Brewster sa proti nim však nebránila, aby si zvykla na bolesť. „Bolo to v pohode, vôbec mi nenapadlo, že by som mohla zomrieť. Väčší strach som mala z vyššej sily než z lesa. Zrovna som meditovala, keď ma našli. Nebola to pre mňa žiadna úľava, nechcela som sa vracať. Rozhodne to ešte niekedy urobím,“ tvrdila britským novinárom.

Dobrodruhovia chceli bez jedla a oblečenia vydržať tri týždne v džungli. Skoro neprežili

K prípadu sa vyjadril aj náčelník miestnej polície Lourenço Guerra: „Katherine bolo veľmi ľúto, koľko problémov spôsobila. Zle predpokladala, že sa po nej nebude nikto zháňať. Mala v pláne stráviť tri týždne v prírode. Problémom bolo, že o tom nikomu nepovedala, a to dokonca ani svojim kamarátom a rodine.“