Žena so svojimi dcérami nechala zabiť manžela. Nedovoľoval im nosiť džínsy

1349

Nesloboda žien z indických štátov má bohužiaľ niekedy tragickú dohru. V jednom z posledných prípadov sa stal obeťou sám utláčateľ.

Mŕtve telo policajného komisára Meharbaana Aliho bolo objavené v kanáli iba 250 metrov od jeho domova v Uttarpradéš. Vyšetrovatelia nemuseli dlho pátrať po vinníkovi zločinu. Všetko im totiž odhalili kamery nainštalované v oblasti.

Na nich je zachytený Ali o 10:45 pri návrate domov z policajnej stanice. Čoskoro po ňom vstupuje do domu dvojica nájomných vrahov. Večer v ten istý deň z domu už vynáša bezvládne telo a nakladajú ho na motorku, ktorá ho má doviezť k neďalekému kanálu. V celej akcii mužom na záberoch pomáha Aliho manželka a jej štyri dospelé dcéry.
Ženy sa k celému činu nakoniec priznali a polícii oznámili, že si najali vrahov za viac ako  1 tisíc eur. Polovicu sumy im zaplatili už pred činom, druhá polovica mala byť vyplatená po zdarnom prevedení. Ako dôvod matka s dcérami uviedli neslobodný život plný zákazov a obmedzení. Muž im napríklad zakazoval nosiť aj obyčajné džínsy.
Po jeho smrti mala manželka dostávať časť jeho výplaty ako penziu, rovnako ako bonusy po opustení služby. Jeho miesto v policajnom zbore potom chcela prevziať jedna z dcér. Teraz sú všetky ženy vo väzbe a čaká ich súd. Dva nájomní vrahovia sú stále na úteku.