Priskočil k žene a zozadu do nej zabodol 30 cm dlhý nôž! Potom v pokoji odkráčal na stanicu. Úplne nepochopiteľný útok sa odohral vlani v septembri, teraz sa ním začal zaoberať Krajský súd v Brne. Obžalovaným je doteraz bezúhonný J. N. (26).

„Neviem, čo sa to so mnou stalo,“ povedal obžalovaný pred súdom, ktorý mu predĺžil väzbu.

Nikdy netrestaný, nezadlžený barman, ktorý viedol až doteraz bezúhonný život, celkom nepochopiteľne zaútočil na neznámu cudzinku (26). Tá išla po pešej lávke cez Koliště v Brne.

 Prebodol jej  pľúca 

Útok zachytila ​​dopravná kamera. Videozáznam ukázal, že muž k žene pristúpil zozadu. Bodol, odbehol ku schodom a zmizol v parku. Žena sa otočila a urobila ešte niekoľko krokov, potom sa zrútila.

S ťažkým zranením skončila vzápätí v starostlivosti lekárov vo Fakultnej nemocnici v Brne. Z dokumentácie vyplýva, že bez včasnej pomoci a operácie by žena zomrela. Páchateľ jej nožom prebodol pľúcami.

Útok s nožom v Bratislave si vyžiadal štyroch zranených

 Odišiel na  vlak 

Útočník J. N. po napadnutí odkráčal na vlak a odišiel do Ostravy. Tridsaťcentimetrový kuchynský nôž mal v batohu, pretože išiel vraj k známej sťahovať byt a nôž mal byť na porciovanie mäsa. Hrozí mu 10 rokov basy. Súd bude pokračovať v nasledujúcich dňoch.

Útok s nožom v hamburskom supermarkete. Neznámy muž zabil jednu osobu