Žene v Česku tiger odhryzol ruku až po lakeť! Šokujúci záver vyšetrovania!

879

Neobvyklý prípad z okresu Pardubíc sa odohral 14. decembra minulého roka. Žena nedbala varovania chovateľa a strčila ruku do tigrej klietky so zámerom šelmu pohladiť. Tá jej však končatinu odhryzla až po lakeť. Polícia v prípade nikoho neobvinila a odložila ho.

Polícia po útoku preverovala, či chovateľ neporušil predpisy, a nebol teda spáchaný trestný čin. Žiadne pochybenia podľa hovorkyne polície Dity Holečkovej nezistila, a tak nebol nikto obvinený. „Prípad bol odložený uznesením, vo veci nešlo o podozrenie z trestného činu,“ povedala pre server Novinky.

Útok tigra v Čechách! Ruku žene lekári nezachránia, chovateľovi už skôr ušla iná šelma

Majiteľa, ktorý chová niekoľko druhov mačkovitých šeliem, medzi nimi pumy americkej, levy alebo rysy, pravidelne navštevuje Krajská veterinárna správa. Naposledy jeho chov navštívila v máji a nenašla tu žiadne pochybenia.

K nešťastnému incidentu došlo koncom minulého roka, Šesťdesiatšesťročná žena bola v areáli, kde majiteľ chová šelmy, so svojou neterou, ktorá tam mala mať ustájeného koňa. Pri klietke s tigrom bola bez prítomnosti chovateľa. „Šesťdesiatšesťročná žena prechádzala u svojho príbuzného okolo zamrežovaného výbehu s tigrom, a hoci bola v minulosti niekoľkokrát upozorňovaná na to, nech to nerobí, strčila do klietky ruku a tigra si chcela pohladiť,“ uviedla vtedy Holečková.

Tiger v ZOO napadol ošetrovateľa. Lekár je s ošetrovateľom v klietke, zviera je vonku

Tiger žene odhryzol ruku až po lakeť a hovorca záchranárov Aleš Malý krátko po incidente uviedol, že žena utrpela vážne poranenia, bola ošetrená a transportovaná do Fakultnej nemocnice Hradec Králové. Tam bolo lekárom ihneď jasné, že ruku už nezachránia a budú sa sústrediť predovšetkým na záchranu zvyšku paže.