Žiarlivý manžel pred kostolom postrelil kňaza, lebo mal pomer s jeho ženou!

887

Len dva dni po tom, čo tuniský terorista v Nice v Bazilike Notre Dame zavraždil troch ľudí, Francúzskom otriasol ďalší útok pri svätostánku. Posledný októbrový deň tentoraz pred kostolom v Lyone útočník dvoma výstrelmi vážne zranil pravoslávneho duchovného. Sám postrelený však po prebudení z kómy prezradil, že tentoraz neútočil vyznávač radikálneho islamu. Jeho vysvetlenie má ľahko pikantnú nádych.

Francúzskom obchádza strach z teroristických útokov v blízkosti, alebo priamo v kresťanských kostoloch. Po trojnásobnej vražde, ktorú vo štvrtok 29. októbra spáchal v Nice tuniský emigrant, v sobotu 31. októbra došlo k útoku pred pravoslávnym kostolom v Lyone.

Po príchode do Európy sa usmieval, potom zavraždil dve ženy a jedného muža.

Útočník zasiahol kňaza Nicolasa Kakavelakise (52) dvoma strelami vypálenými z pištole. Ťažko zranený duchovný skončil v kóme a verejnosť začala špekulovať o možnom útoku islamského radikála.

Šialenec z Viedne popravil aj mladučkú čašníčku! 

Túto teóriu ale vyvrátil sám Kakavelakis potom, čo sa prebudil z kómy. Duchovný za útočníka označil 40-ročného Gruzínca, ktorý v blízkosti kostola býva. Kňaz vyšetrovateľom dokonca prezradil aj pravdepodobný motív. Kakavelakis totiž s útočníkovou manželkou udržiaval pomer! Žiarlivý manžel teda po Kakavelakisovi zrejme nestrieľal z náboženských alebo ideologických dôvodov, ale zo žiarlivosti.

Žiarlivá priateľka nedokázala krotiť svoje vášne, vláčila muža za semenníky po byte! 

Policajti páchateľa dopadli, k útoku sa pri výsluchu priznal. Opísal, že na kňaza začal strieľať, keď Kakavelakis zamykal svoj kostol. Potom utiekol domov a nechal zraneného muža ležať v kaluži krvi. Páchateľ podľa svojich slov dúfal, že mu zločin prejde, čo by sa zrejme stalo, nebyť Kakavelakisova zázračného uzdravenia, napísal server britského denníka Daily Mail.

Vražda zo žiarlivosti: Ohrdnutý senior (67) dostal od milenka (†35) kopačky. Vystrieľal do nej dva zásobníky!

Kakavelakis v danom kostole pracoval posledných desať rokov, pred mesiacom ale podal výpoveď a v čase streľby mu bežala výpovedná doba. Gruzínsky útočník čaká na súd kvôli pokusu o vraždu vo väzbe. V tej sa skončila aj jeho manželka.