Keď sa mama vrátila k autu, ktoré predtým zaparkovala pred školou na pražskom Chodove, krvi by sa v nej nedorezal. Auto bolo preč a s ním aj jej šesťmesačnej dievčatko! Tú nechala v sedačke na zadnom sedadle a išla vyzdvihnúť svoje druhé dieťa. Bábätko onedlho našla o päť kilometrov ďalej na ulici záchrankyňa, ktorá dievčatko odniesla na políciu. Kamery zachytili podozrivého v červenej bunde, policajti teraz po ňom pátrajú.

Úplne šialené! Pondelkové popoludnie sa pre 31-ročnú ženu premenilo v hotové peklo. Ako obvykle išla o pol štvrtej vyzdvihnúť svoju dcéru do školy v pražskej Mikulovej ulici. Zaparkovala, pustila výstražné svetlá a auto z nepochopiteľných dôvodov nechala naštartované. Na zadnom sedadle pritom v autosedačke odpočívala jej mladšia, šesťmesačné dcérka.
Sotva žena odbehla do školy, začal sa okolo auta obšmietať neznámy muž v červenej bunde. Keď zistil, že je auto naštartované a bez dozoru, neváhal, sadol do neho a frnkol preč! Bábätká si podľa policajtov zrejme najprv nevšimol. „Ušiel skoro päť kilometrov na Choratickú ulicu, kde dieťa aj so sedačkou z auta vytiahol a nechal na zemi na parkovisku,“ popísal policajný hovorca Jan Daněk.
Tam tiež bábätko našla žena, ktorá na parkovisko o pár chvíľ neskôr dorazila. „Vracala som sa z práce a zaparkovala som pred školou, kde vyzdvihujú dcéru. Tam som si všimla zle položenú detskú sedačku, do ktorej sa dáva bábätko,“ opísala statočná záchrankyňa. „Po chvíli sa tam niečo pohlo pod dekou, išla som sa pozrieť a zistila som, že tam je bábätko,“ uviedla s tým, že dievčatko bolo krásne oblečené a spinkalo. Žena chvíľu čakala, či sa na mieste neobjaví rodič dievčatka, a keď sa nič nedialo, odniesla malú princeznú na 100 metrov vzdialenú policajnú stanicu.
V tú dobu prežívala matka bábätka pred školou v Mikulovej ulici jednu z najhorších chvíľ svojho života. Na mieste boli policajti, ktoré rozrušenú ženu vypočúvali. „Keď zistili, že sa dieťa našlo a je na policajnom oddelení, tak tam hneď vyrazili. Dievčatko bola v poriadku a mamička si ju prevzala,“ povedal Daněk.
Zlodeja zachytili kamery, obraz ale nie je príliš zreteľný a do tváre mu vidieť nie je. „Žiadame teda vodičov, ktorí sa v pondelok 4. 11. 2019 okolo 15:30 pohybovali u základnej školy v Mikulovej ulici v Prahe 4, aby sa ozvali na linku 158,“ vyzývajú policajti. Nakoniec sa našlo aj ukradnuté auto – policajti ho objavili v noci na stredu nabúrané na križovatke ulíc U Plynárne a Nad Vínným potokom v Prahe 4. Mužovi za krádež hrozí až päťročné väzenie.