Jan B. (56) z Vochov v Čechách vo svojom dome zastrelil 24. marca zlodeja (†37) s temnou minulosťou, ktorý mu prenikol až do kuchyne so zbraňou v ruke. Či vyšetrovatelia počínanie Jána B. vyhodnotia ako nutnú obranu, je stále nejasné. Ľudia mu ale držia palce a na účet, ktorý má slúžiť na úhradu prípadných súdnych poplatkov, mu už poslali 319 tisíc korún!

Jan B. sa stretol s útočníkom, ktorý bol nedávno prepustený z výkonu trestu za vraždu seniora kvôli pár korunám, v kuchyni svojho domu. Túto informáciu priniesla vo svojej reportáži televízie Prima.

Do domu sa vlámal muž, ktorý bol v minulosti odsúdený za vraždu, majiteľ po ňom vystrelil.

Ako už je všeobecne známe, Ján B. na útočníka vystrelil a zlodej potom na záhrade vykrvácal z rany na hrudníku. Advokát Jana B. okrem iného televíziu povedal, že zastrelený sa na jeho klienta vyrútil so sekerou v ruke.

Na účet založený Jánom Šafárikom z Opavy, ktorý má slúžiť na pokrytie prípadných súdnych trov Jána B., už ľudia poslali takmer 319 tisíc korún. Ľudia tým prejavujú brániacemu sa strelcovi obrovskú solidaritu a spolu s poslanými peniazmi mu vyjadrujú veľkú podporu.

Mama uškrtila opilca, ktorý chcel znásilniť 16 ročné dievča

Polícia stále čaká na výsledky balistických expertíz, žiadne obvinenia preto ešte nepadlo. Ak Jan B. nakoniec nebude obvinený, prevedie Šafárik peniaze na iný účet, ktorý potom bude slúžiť na pomoc ľuďom, ktoré postihlo niečo podobné ako Jana B.

Obeti sexuálneho otroctva hrozí doživotie! Násilníka zastrelila a jeho telo zapálila