Toby Currier (19) z mesta Cosham vo Veľkej Británii si vyrazil na prechádzku po meste so svojou fenkou belgického ovčiaka Nellie. Počas cesty k nim však prišli dvaja muži, ktorí sa pokúsili psíka ukradnúť. To im ale nevyšlo, sučka sa totiž na jedného zo zlodejov vrhla a dvojici nezostávalo nič iné ako zbabelo utiecť.

Počas prechádzky pristúpili k Tobymu dvaja muži, jeden z nich sa vraj začal vypytovať na otázky ohľadom domáceho maznáčika a druhý sa pokúsil vytrhnúť majiteľovi vodítko a sučku zrejme ukradnúť. Lenže u statočnej Nellie si zlodeji odhryzli príliš veľké sústo, tá si myslela, že muži chcú ublížiť Tobymu a tak sa na jedného z nich vrhla a svojho pána začala brániť.

Na slobodu unikol päťmetrový pytón! Vypustil ho asi zlodej…

„Nellie sa vďakabohu ubránila a začala útočiť aj na druhého z nich sa vrhla a niekoľkokrát ho skoro dostala,“ popísal incident majiteľ fenky na facebooku. Muži nakoniec utiekli naprázdno. „Keď si to spätne vybavujem, celkom ma teší, že im Nellie dala lekciu, škoda, že utiekli,“ uviedol Toby.

Britský ovčiar má ovce ako pomaranče – farba chráni pred zlodejmi

Ten zároveň varoval ostatných obyvateľov mesta, aby si na zlodejov dávali pozor. „Keď sa tie špiny pokúsili ukradnúť belgického ovčiaka ako je Nellie, určite sa pokúsi ukradnúť aj menšie psy,“ napísal.

Belgické ovčiaky sú pôvodne pastierske psy a teraz sú často využívané armádou i políciou. Tato konkrétne sučka váži viac ako 30 kilogramov. „Musíš byť blázon, keď sa snažíš ukradnúť psa, ako je Nellie,“ zakončil varovanie Toby.

Zlodej chcel pripraviť nahého ninja o jeho pýchu! Polonahá priateľka sa zúfalo prizerala